Konserwowy (on sam marynowane) korzeń imbiru ma szerokie spektrum korzystnych właściwości dla organizmu człowieka. Jego regularne spożywanie prowadzi do wzmocnienia funkcji obronnych, zwiększenie odporności i poprawy procesów trawiennych.
Trzeba
-
- korzeń imbiru 0,5 kg;
- ocet ryżowy 1 szklanka;
- sól;
- cukier;
- woda.
Instrukcja
1
Przygotuj imbir. Świeży korzeń imbiru sprzedawane w zwykłych supermarketach, najczęściej w dziale warzyw. Umyć go pod strumieniem zimnej wody, drenaż papierowymi ręcznikami. Jeśli imbir młody, to przetrzeć jego twardą szczotką – górna skórka łatwo odchodzi pod wodą. Jeśli korzeń nie nadaje się do czyszczenia w taki sposób, weź mały, ostry nóż lub o czym ty mowisz. Drobnymi ruchami możliwość cięcia cienką warstwę skórki (można złom jak młody ziemniaki). Oczyszczone imbir ponownie umyć i drenaż.
2
Pokrój korzeń. Konieczna ostry nóż z szerokim ostrzem. Wrzuć imbir na deski do krojenia i delikatnie przetnij go na cienkie plasterki. Pamiętaj, że im cieńsze plasterki, tym łagodniej i przyjemniej wyjdzie gotowy produkt. Ułożyć pokrojony korzeń imbiru w ceramiczną miskę.
3
Wlać trzy litry czystej wody do garnka i postaw na mocny ogień, dodając jedną łyżeczkę soli. Poczekaj, aż wrzenia, a następnie zalać wrzącą wodą pokrojony imbir. Pozostaw na kilka minut (trzy do pięciu) do zmiękczania korzenia.
4
Wlać wodę, pozostawiając połowę szklanki. Jej wlać do osobnej miski, tam dodaj szklankę octu ryżowego i trzy i pół łyżki cukru. Wszystko dokładnie wymieszać.
5
Zanurzyć w misce z уксусным marynaty plastry i zmiękczona imbir, wymieszać. Zostaw korzeń w marynacie przez około sześć godzin w lodówce.
6
Gotowy imbir należy wypić w ciągu trzech – czterech tygodni, trzeba go przechowywać w zamkniętym pojemniku w lodówce (np. w szklanym słoju pod pokrywą). To danie można podawać nie tylko do sushi i роллам, ale i jako zwykłych ogórków.
Należy zwrócić uwagę
Dla nadania koloru różowego głównego można dodać czerwony ocet ryżowy. Barwniki spożywcze dodawać niepożądane.
Porada
Spróbuj zastąpić ocet ryżowy na wino ryżowe – tak dostaniesz jeszcze bardziej delikatny imbir.
Kategoria:
Przepisy kulinarne