Jak hodować klej epoksydowy

Jeśli trzeba zrobić remont mieszkania, samochodu lub odzyskanie uszkodzonych przedmiotów z metalu, ceramiki, drewna, szkła i wielu innych materiałów, skorzystaj epoksydowe klejem, który z powodzeniem poradzi sobie z tymi zadaniami.

Jak hodować klej epoksydowy

Trzeba

  • – Pojemności
  • – laski
  • – rękawice gumowe
  • – maska z filtrem

Instrukcja

1
Mieszać klej epoksydowy ręcznie. Jeśli do tych celów używać elektronarzędzia, klej może się przegrzać i zamienić się w kamień pod wpływem szybszych reakcji chemicznych.
2
Ściśle przestrzegać proporcji płynnych i suchych składników podanych przez producenta na opakowaniu. Również nie odstępuj od opisanego w instrukcji sekwencji do przygotowania roztworu.
3
Jeśli klej składa się z żywicy i utwardzacza, znajdujących się w takich samych ilościach, do jego przygotowania wystarczy wymieszać te składniki razem. Jeśli ilość każdego ze składników kleju trzeba odmierzać, weź pojemnik metalowy, na przykład puszkę kawy z градуировками lub naniesionymi okrężnymi podziałką milimetrową. Każda z tych części musi objętości równa szklanki. Jeśli trzeba mieszać duże ilości, to przygotować miarka linię samodzielnie, разметив na niej podziału.
4
Zanim wymieszać składniki razem i każdą z nich wymieszać z czystą kijem w oddzielnych pojemnikach. Przy tym dla każdego roztworu należy użyć swoją czystą różdżkę, aby zawartość jednego pojemnika przypadkiem nie dostało się do drugiego. W przeciwnym razie, rozpocznie się proces wiązania, który już nie będzie zatrzymać.
5
Doprowadzając płynu oddzielnie na jednolitą masę, wlać je do przygotowanego pojemnika do mieszania. Dokładnie wymieszać i stopniowo zacznij dodawać małymi porcjami suche podłoże. Jeśli mieszanka była zbyt sucha, rozcieńczyć ją płynne składniki, miesza w osobnym pojemniku.
6
Podczas pracy z epoksydowe klejem należy przestrzegać środków ostrożności: zapewnić dobrą wentylację pomieszczenia, załóż maskę z filtrem, postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi zasad bezpiecznej pracy na opakowaniu lub etykiecie. Ponieważ klej trudne do usunięcia z powierzchni skóry, podczas gotowania kleju i pracy z nim załóż gumowe rękawice.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *