Jak hodować bambus

Бамбуками nazywają dużą grupę roślin wieloletnich należący do rodziny zbóż. Бамбуки, które w naturze istnieje nieco ponad tysiąc gatunków, rośnie głównie w tropikach i strefie podzwrotnikowej. Jednak poszczególne mróz uprawy gatunki są uprawiane w warunkach umiarkowanego klimatu pasa. Jako pokojowego dekoracyjne rośliny dobrze prezentują się karłowate бамбуки. Propagowane jest to roślina, dzieląc krzewów podczas przeszczepu.

Jak hodować bambus

Trzeba

  • – drenaż;
  • – piasek;
  • – blacha ziemia;
  • – próchniczy ziemia;
  • – torf ziemia;
  • – glinie ziemia;
  • – wieloskładnikowy nawóz do roślin doniczkowych.

Instrukcja

1
Bambus rośnie szybko, a ponieważ nawet jego karłowate gatunki nadające się do uprawy w pomieszczeniu, zaleca się przesadzać raz w roku. Jak wiele roślin, bambus najlepiej przesadzać wiosną.
2
Wybierz szeroką pojemność do przeszczepu. Rozmiar nowego pojemnika powinien być taki, aby między korzeniami roślin i ściankami zbiornika pozostało około pięciu centymetrów. Na dno pojemnika wsypać warstwę drenażu.
3
Wyjmij bambus ze starego pojemnika i podzielenie krzew w taki sposób, aby otrzymanych roślin pozostawione taką samą ilość korzeni. Jeśli chcesz propagować młodych roślin, oddzielić od niego kilka ukorzenionych sadzonek. Na każdym z nich powinno być trzy-cztery nerki i niewielką ilość cienkich korzeni.
4
Posadź oddzielone krzewy lub sadzonki korzeniowe w oddzielne pojemniki z mieszaniną jednej części piasku, o takiej samej objętości liści, humusu, torfu, ziemi i dwóch części gliniastym podłożu.
5
Latem pojemniki z bambusa zalecają trzymać na świeżym powietrzu, lekko притенив od promieni słonecznych i ochronę przed silnym wiatrem. Różne rodzaje bambusa wymagają różnego trybu nawadniania, ale w wyglądzie rośliny można określić, czy trzeba go podlewać. Jeśli liście zaczynają się zwijać, бамбуку brakuje wilgoci. Czasami zaleca się umieścić pojemniki z bambusa na tace z drobnym żwirem, zalanym wodą.
6
W okresie od kwietnia do sierpnia, zaleca się karmić bambus złożony nawóz dla roślin doniczkowych.
7
Dla normalnej zimowania бамбуку wymagana temperatura około szesnastu stopni. Podlewać rośliny w tym czasie należy nie tak obficie, jak w lecie. Niektórzy hodowcy nie polecam usunąć z pojemnika opadłych liści bambusa, które odgrywają rolę ściółki.
Należy zwrócić uwagę
Roślina ta, znana jako „bambus szczęścia”, nie ma do бамбуку nic wspólnego. To dracena Сандера. W przeciwieństwie do prawdziwego bambusa ta roślina może być uprawiana z zakorzenionych górnych lub sadzonek.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *