Jak fotografować dzieci święta

Mimo, że na niektórych przyjęciach dla dzieci są profesjonalni fotografowie, zrobić dodatkowe zdjęcia samodzielnie, to warto. Jeśli na imprezie znajdziesz się jedynym fotografem, to trzeba dołożyć wszelkich starań, aby uzyskać naprawdę wysokiej jakości i piękne zdjęcia.

Jak fotografować dzieci święta

Instrukcja

1
Weź полупрофессиональную lub profesjonalny aparat. Temat fotografowania na tanie aparaty fotograficzne i tym bardziej na telefony komórkowe nie może być mowy. Nawet doświadczony fotograf nie jest w stanie zrobić dobrej jakości zdjęcia przy użyciu podobnej techniki. Dowiedz się, jak skontaktować się ze swoim aparatem, szybko wybrać żądane ustawienia, itp.
2
Sprawdź harmonogram imprezy. Należy wiedzieć, kiedy, gdzie i co się będzie działo, jakie chwile trzeba zakleić koniecznie, a które nie są zbyt godne uwagi. Z góry zdecydować, gdzie powinny się znajdować w jednym czasie lub innej, aby zrobić najlepsze zdjęcia. Na przykład, jeśli uroczystość odbywa się w przedszkolu, trzeba dowiedzieć się u wychowawców, kiedy i gdzie będą znajdować się dzieci, że czas, aby zrobić zdjęcie dzieci w sali, na scenie, przy świątecznym stole itp.
3
Należy zwrócić uwagę nie tylko dzieci, ale i dekoracji. Choinka, świąteczny stół, scena, ozdobiona sala należy zrobić zdjęcie. Ponadto, zaleca się, aby zrobić zdjęcia rodziców, opiekunów lub organizatorów, aktorów w kostiumach i innych osób dorosłych, które są obecne na imprezie.
4
Zrób kilka grupowych i indywidualnych zdjęć dzieci w przerwach między występami. Ale w żadnym wypadku nie zmuszajcie dzieci fotografować, jeśli oni tego nie chcą! Nie wszystkie dzieci chętnie pozują przed kamerą, niektóre, wręcz przeciwnie, stają się угрюмыми i gniewnymi. Nie psuć dzieciom nastrój. Możesz spróbować włączyć proces fotografowania w grę: tak będzie łatwiej znaleźć wspólny język z dziećmi.
5
Łapcie ciekawe momenty, rób dużo zdjęć. Staraj się fotografować dzieci w tych chwilach, kiedy zachowują się naturalnie, a nie pozują. Koniecznie zrób zdjęcie główne punkty święta. Na przykład, jeśli na urodziny – zrób zdjęcie w chwili, gdy solenizant задувает świeczki na urodzinowym torcie.
logo
Kategoria:
Zdjęcie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.