Jak dowiedzieć się, kto wysłał sms z internetu

Na stronach internetowych operatorów telefonii komórkowej są strony do wysyłania SMS-ów przez internet. Jest to korzystne dla nadawcy, ale odbiorca często nie dostaje żadnej informacji o tym, kto wysłał wiadomość.

Jak dowiedzieć się, kto wysłał sms z internetu

Instrukcja

1
Najczęściej po prostu „złapać” nadawcy-anonima w tym przypadku, jeśli użytkownik korzysta z usług operatora „MTS”. Przewiń wiadomość do końca, a znajdziesz pokój, składający się z czterech liczb, oddzielonych od siebie kropkami. Jest to tak zwany adres IP.
2
Z telefonu (w przypadku abonamentu dostępu i poprawnie skonfigurowany APN) lub komputera, przejdź na następującą stronę:

http://2ip.ru/

Zobaczysz informacje o swoim własnym adresie IP. Ale za pomocą tego serwisu można uzyskać dane nie są tajne) i o innych adresach. Należy pamiętać, że ta strona może nie otwierać się telefonicznym przeglądarki UC.

3
Kliknij na przycisk „Informacje o adresie IP lub domenie”. Na загрузившейся stronie pojawi się pole do wprowadzania danego adresu IP. Należy w tym polu swój adres IP na taki, który otrzymałeś wraz z komunikatem, nie ошибившись ani jednej cyfry, a następnie kliknij na przycisk „Sprawdź”.
4
Jeśli witryna http://2ip.ru masz z jakiegoś powodu nie otwiera się, a na komputerze jest zainstalowany system operacyjny Linux, otrzymasz tę samą informację, wpisując polecenie:

whois aaa.bbb.ccc.ddd, gdzie aaa.bbb.ccc.ddd – adres IP nadawcy wiadomości.

5
Otrzymasz informacje co najmniej o tym, z usług jakiego operatora korzysta nadawca. Jeśli wiesz, użytkownikami jakich dostawców są twoi przyjaciele, to może znacznie zawęzić autora wiadomości. Jeśli ktoś z nich wysłał ci SMS z komputera w pracy, na pewno otrzymasz informacje o tym, z sieci firmowej, co instytucje ono wysłane. Przypomnijcie sobie, kto z twoich znajomych pracuje w nim.
6
Abonenci innych operatorów telefonii komórkowej żadnej informacji o adresie IP nadawcy SMS nie otrzymują. W usłudze wsparcia poinformować tę informację proste użytkownicy nie mają prawa. W każdym razie, jeśli wiadomość zawiera zagrożenie, kontakt z organami ścigania. Za pomocą Systemu operacyjno-nieumyslnie (СОРМ) nie będą w stanie bezbłędnie określić osobowość autora zagrożenia.
Należy zwrócić uwagę
Nie należy próbować samodzielnie uzyskać poprzez włamanie bardziej dokładnych danych o nadawcy, niż te, które oferuje usługi whois – to nielegalne.

logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.