Jak chronić adres ip

Uniemożliwić dostęp do swojego adresu IP na sto procent nie można. To nie można nawet najbardziej zaawansowanych hakerów i najbardziej tajnych służb specjalnych. Ale jeśli przeciętny użytkownik nic do ukrycia, to dobrze zabezpieczyć się przed przypadkowymi atakami jest możliwe.

Jak chronić adres ip

Instrukcja

1
Jeśli pracujesz w sieci lokalnej, należy skonfigurować serwer proxy w taki sposób, aby komputer zwracał się do zewnętrznych zasobów, tylko przez niego. Zewnętrzne użytkownicy, którzy chcą uzyskać dostęp do twojego adresu IP, będą „widzieć” tylko proxy-serwer. Jednak, aby uchronić się od wrogów, którzy pracują z tobą w jednej sieci, trzeba uciec się do innych metod.
2
Ogranicz dostęp z sieci zewnętrznej. Nie dopuść, by wizyta określonych witryn. Zainstaluj filtr witryn wyłudzających informacje. Kup program antywirusowy i potężny Firewall.
3
Ustaw ochronę przed Java skryptów, ograniczając ich dostęp do niektórych funkcji przeglądarki. Jeden z najbardziej niezawodnych opcji – całkowity zakaz wykonywania aktywnych skryptów. Ale pracując w internecie, od samego języka Java, a nie tylko skryptów, można bronić się nie mógł, tak jak to ma ogromną ilość funkcji sieciowych. A tymczasem, programy w Javie mogą bez problemu obliczyć twój adres IP.
4
Wyłącz ActiveX, oraz automatyczną instalację wtyczek. Zawsze należy sprawdzić wtyczki przed ich aktualizacją. Kup program-соксификатор, nie pobieraj je za darmo z nieznanych stron internetowych. W przeciwnym razie cała twoja ochrona będzie działać przeciwko tobie. Przed każdą sesją należy sprawdzać, czy serwer proxy na „czarnych listach” (RBL), aby twój prawdziwy adres IP nie został określony.
5
Jeśli łączysz się do sieci bezpośrednio, należy regularnie czyścić Ciasteczka, a najlepiej wyłącz je. To i pomoże chronić adres IP, i pozwoli zoptymalizować pracę przeglądarki. Jednak to może skomplikować pracę z witryn, które wymagają podania loginu i hasła (a jest ich sporo). Jeśli korzystasz z GG, zaznacz w ustawieniach zaznaczone, zakazujące pokaż adres IP. Regularnie można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej producenta SYSTEMU operacyjnego, który jest zainstalowany na komputerze i pobrać patche. Antywirus i Firewall ci, bez wątpienia, też będzie potrzebował.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.