Jak sprawdzić swój adres IP

W niektórych przypadkach przed użytkownikiem internetu występuje zadaniem jest znaleźć swój własny adres IP. Takich adresów może być kilka: wewnątrz sieci lokalnej, basen, przypisany przez dostawcę usług internetowych, a czasem i ten, który znajduje się za serwerem proxy.

Jak sprawdzić swój adres IP

Instrukcja

1
Aby sprawdzić swój adres IP wewnątrz sieci lan w SYSTEMIE Windows kliknij ikonę z dwoma stylizowanymi monitorami umieszczonymi w prawym dolnym rogu ekranu, albo wykonaj polecenie ipconfig /All. W drugim przypadku otrzymasz również dodatkowe dane. Na przykład, jeśli dostęp do sieci przez kartę sieciową, dowiesz się, jej adres MAC.
2
W SYSTEMIE Linux w celu określenia adresu IP wewnątrz sieci lan, wykonaj polecenie ifconfig. W przypadku, jeśli użytkownik korzysta z dostępu do internetu, telefonem komórkowym za pomocą programu KPPP, kliknij w nim na przycisk „Szczegóły” i w tabliczce Statystyki KPPP” pojawi się adres wewnątrz sieci operatora, a także zewnętrzny adres IP. Należy pamiętać, że czasami, z powodu błędów w tym programie, te dwa adresy są zamienione miejscami.
3
Wejdź na stronę, której adres podany jest na końcu strony. Należy pamiętać, że z telefonu podczas korzystania z przeglądarki UC to czasami nie jest dostępny. W zależności od tego, w jaki sposób korzystasz z internetu, dowiesz się albo jeden adres zewnętrzny, który wyznaczony dostawca) lub dwa (zewnętrzny i znajduje się za serwerem proxy). Druga sytuacja występuje w przypadku, jeśli używasz środków kompresji przyjmowanych i wysyłanych danych (na przykład, Opera Mini, Opera Turbo, UC, Skweezer). Należy pamiętać, że te serwery nie są анонимизирующими (czyli właściciele witryn, które odwiedzasz, i tak się dowiedzą twój prawdziwy adres zewnętrzny). Korzystanie z samego анонимизирующих serwerów proxy w większości forów i innych zasobów internetu jest niemiłym tonem.
4
Aby dowiedzieć się, czy twój adres IP statycznym lub dynamicznym, odłącz się od sieci, a następnie ponownie połącz się z nią. Teraz sprawdź wszystkie trzy adresy (w sieci lokalnej, zewnętrzny i za serwerem proxy). Te z nich, które zmieniły się w porównaniu z poprzednimi, i są dynamiczne.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *