Jak zlokalizować adresu ip

Każdy komputer podłączony do sieci ma adres ip, który jest jego unikalny identyfikator online. W tym samym czasie w sieci nie ma dwóch maszyn z tej samej ai-pi. Czasami użytkownik może chcieć dowiedzieć się, gdzie znajduje się komputer z konkretnym adresem ip.

Jak zlokalizować adresu ip

Instrukcja

1
Potrzeba dowiedzieć się lokalizacji zdalnej maszyny może wystąpić w różnych przypadkach – na przykład, w przypadku wykrycia podejrzanego połączenia z komputerem. Sprawdzić listę połączeń można za pomocą polecenia netstat–aon, wpisując w wierszu polecenia. W kolumnie „adres Zewnętrzny” będą znajdować się adresy ip, z którymi łączył lub połączona w tej chwili komputer.
2
Określić ai-pi serwisu najprościej poprzez użycie polecenia ping, wprowadzonego w wierszu w formacie: ping имя_сайта. Na przykład, aby dowiedzieć się ai-pi Google, wpisz w wierszu poleceń: ping google.ru i naciśnij klawisz Enter. Rozpocznie się wymiana pakietów z witryną, w pierwszych zdaniach widać jego adres ip.
3
Aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się komputer, skorzystaj z jednej z usług sieciowych świadczących odpowiednie usługi. Na przykład, w tym: http://www.ip-1.ru/ Wybierz zakładkę „Geokodowanie”, wprowadź adres ip, kliknij „Pokaż na mapie”. Przed tobą pojawi się mapa, na której zaznaczono miejsce fizycznej lokalizacji komputera.
4
Należy wiedzieć, że taki sposób określenia nie zawsze pozwoli ci realnie ustawić lokalizację komputera. Na przykład, wiesz, aj-pi rozmówcy lub zorientowali się, że do komputera podłączony haker. Wpisując adres ip w polu powyższego serwisu, otrzymasz punkt na mapie, ale tak naprawdę to mało co da – choćby dlatego, że twój rozmówca lub haker może korzystać z serwerem proxy, którego lokalizacja i dowiedzieć się.
5
Aby określić, czy dany ai-pi adresem serwera proxy, skorzystaj z serwisu http://ripe.net/ Wprowadź adres ip w polu RIPE Database, a otrzymasz wystarczająco pełne informacje o interesującym cię adres. Niemniej jednak, w najlepszym przypadku będzie to adres dostawcy. Dowiedz się konkretny adres i nazwisko osoby, nie można, tak jak przekazać taką informację dostawca nie ma prawa.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *