Jak sprawdzić ip hosta

Zazwyczaj pod hostem oznacza protokół TCP/IP, czyli nazwa urządzenia podłączonego do sieci. Jeśli połączenie z siecią jest tworzony dynamicznie, to w tym przypadku może chodzić o tym uczestniku połączenia, który zarządza sesją związku. Na przykład, podczas gry online.

Jak sprawdzić ip hosta

Instrukcja

1
Skorzystać najpierw z wiersza polecenia systemu Windows, po zalogowaniu się do systemu na prawach administratora. Otwórz menu „Start” i w rozdziale „Uruchom” lub w oknie wyszukiwania wpisz wartość cmd, a następnie kliknij „OK”. Wpisz w wierszu polecenia: nslookup nazwa_domeny (hosta). Naciśnij „Enter”. Dowiedz się adres IP hosta, jeśli jest to możliwe, ponieważ dane te mogą być ukryte. Jako opcja, zamiast nslookup można wpisać ping nazwa_domeny (hosta)/t, chociaż taka dostęp też może być zablokowany.
2
Skontaktuj się z takich stron, jak http://www.whois-service.ru, http://ip-whois.net lub http://2ip.ru. Podaj znany ci adres URL lub zapoznaj się z listą możliwych połączeń do komputera, analizując swój adres IP. Jeśli połączenie jest bezpośrednie, to wszystkie potrzebne informacje uda ci się uzyskać. Tak samo można dowiedzieć się informacji o miejscu, przez który można, na przykład, połączyć się do gry.
3
Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto w tej chwili jest podłączony do gry (lub nie-gry) strony, i z jakich adresów IP, najpierw zaloguj się na niego. Po tym zminimalizuj okno i przez „Start” ponownie, skontaktuj się z linii poleceń. Wpisać: netstat i naciśnij „Enter”. W oknie wiersza polecenia, wyświetlane są wszystkie aktywne w momencie połączenia i porty. Na przykład: 198.168.11.1: 55901, gdzie 198.168.11.1 to adres IP hosta, a 55901 – aktywny port.
4
Spróbuj sprawdzić adres IP hosta w danych statystycznych antywirusowego zainstalowanego na komputerze. Poszukaj go na liście zablokowanych, нерекомендуемых i dozwolonych połączeń.
5
Sprawdzić adres IP hosta można i u dostawcy, choć dane te są zazwyczaj tylko na żądanie policji, sądów i służb specjalnych. Więc nie wpadajcie w pułapkę oszustów, oferujących za „darmową” SMS lub po przejściu z nieznanego linku zapewnić państwu wszystkie te informacje.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.