Jak być, jeśli ból zęba pod korony

W idealnym wariancie korony zębów powinna być najbardziej precyzyjny sposób прилажена do powierzchni zębów i dziąseł. Jednak praktyka dowodzi, że idealnym rozwiązaniem jest wykonywana nie zawsze. I jeśli zainstalowano zęba korona źle, to często rozpoznać błąd lekarza jest możliwe tylko po pojawieniu się bólu.

Jak być, jeśli ból zęba pod korony

Trzeba

  • – przeciwzapalne napar na bazie ziół;
  • – gorące jajko;
  • – lekami, fizykoterapia.

Instrukcja

1
Rozwiązanie bólu zęba pod korony zależy od przyczyn, które je wywołują. Jeśli ból zęba pod korony pojawiła się z powodu usuwania nerwów, to oznacza to, że proces zapalny rozprzestrzeniał się na gumę albo głębokie tkanki przyzębia, i właśnie w tym miejscu, gdzie znajduje się ząb, basen koroną. Do łagodzenia stanu zapalnego i zmniejszenie dolegliwości bólowych płukać usta przeciwzapalne ziołowe nalewki (na przykład, „Стоматофитом”). W tym przypadku dentyści zalecają swoim pacjentom przykładać do policzka od strony zewnętrznej gorące jajko. Pożądane jest, aby przejść lekami, fizykoterapia, które przepisze lekarz.
2
Inną przyczyną bólu może być nagromadzenie zębów podczas użytkowania protez. W tym przypadku lekarz powinien określić, pasuje ci czy nie twoje protezy. Jeśli nie pasuje, to należy wykonać nowe.
3
Częstą przyczyną dolegliwości bólowych pod korony jest obecność periodontal choroby lub pulpitis, opracowane z powodu niskiej jakości leczenia zębów i niewłaściwego protetyki. Nie dopasowane protezy przeszkadza sprawnie przeprowadzać codzienną higienę jamy ustnej. W wyniku gromadzą się resztki jedzenia między koroną i dziąseł, i powstaje środa, korzystne dla namnażania się szkodliwych bakterii. W końcu – pojawia się topnik lub powstaje torbiel. Lekarz dentysta po zdjęciu korony w takich przypadkach powołuje leczenia, na podstawie którego są antybiotyki. Jeśli u pacjenta pod korony загнивает ząb, to lekarz musi usunąć protezy i przeprowadzić leczenie powstałego próchnicy lub pulpitis, a następnie przeprowadzić ponowne protetyka.
Należy zwrócić uwagę
Pragnienie, aby uniknąć ponownego protetyki – poważny błąd wszystkich pacjentów: należy ratować sam ząb, a nie korony.

Porada
Najlepiej udać się do lekarza na tym etapie, kiedy zęba pod korony jeszcze nie bardzo boli, ale trochę boli. W tym przypadku lekarza-dentysty łatwo będzie wyeliminować podstawowy problem, a lekarze nie zawsze do tego zdejmują korony.

logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *