Jak aktywować link

Link – jest to unikalny adres (URL) strony internetowej w sieci internet. Może ona prowadzić do strony głównej zasobu, jak i jego poszczególne sekcje. Związek składa się z trzech lub więcej części. Na przykład, www.sitename.ru, gdzie prefiks „www” oznacza WorldWideWeb (World wide web). Pisać nie trzeba jej, ponieważ nowoczesne przeglądarki dodać prefiks „www” na własną rękę, jeśli będzie to konieczne. Sitename to nazwa serwisu, pl – to nazwa domeny.

Jak aktywować link

Instrukcja

1
Aktywować link można bezpośrednio w dokumencie tekstowym. Aby to zrobić: uruchom przeglądarkę, otwórz stronę lub strony, należy umieścić kursor w polu wprowadzania adresu, naciśnij lewy przycisk myszy, i masz się wyróżniać link na otwartą stronę. Do kopiowania kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Kopiuj lub naciśnij klawisze Ctrl+C. Teraz masz skopiowany link. Aby wstawić do tekstu otwórz dokument, należy umieścić kursor w żądane miejsce, naciśnij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie „Wklej” lub naciśnij kombinację klawiszy Ctrl+V.
2
Blog – popularne narzędzie do zarabiania w internecie. Za każdym razem, gdy publikowania wpisów można spotkać się z linkami. Jeśli po prostu skopiuj i wklej link, to po publikacji ona nie będzie aktywny. Do jej aktywacji jest używana specjalny język znaczników tekstu w internecie – HTML. Aby utworzyć łącza należy ująć ją w tagi, pisząc odpowiednie ustawienia.Otwórz dokument lub wpis w blogu, w którym chcesz wkleić link, skopiuj go. Umieść kursor w miejscu, gdzie znajdować się będzie link, wpisz Nazwę linki, po href= między dwoma powiązanymi nogami, wklej link.
3
Przed można napisać dowolny tekst. To miejsce dla nazwy linki. Na przykład: tutaj sprzedają używane samochody za niskie ceny. Po publikacji wpisów będzie widać tylko nazwę łącza – „samochody używane”. Jeśli ustawisz kursor, to po lewej stronie na dole okna przeglądarki pojawi się adres „http://podauto.ru”. Zastosowanie znacznika kolejności, inaczej link nie będzie działać.
4
W komentarzach do dowolnego rekordu lub na forum używanie języka HTML jest zabronione. Zamiast niego są używane BBCODE – język znaczników do formatowania wiadomości. Tworzenie łącza podobny do HTML, ale są różnice. Używany bbcode[url=link][/url]. Link po włożeniu url=), a przed [/url] napisz nazwę łącza. Również linki można włożyć między [url][/url], należy zauważyć, że pierwsza część bbcodeнаписана bez znaku równości. W drugim przypadku adres strony internetowej będzie raz nazwie linki.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.