Jak zwiększyć przestrzeń życiową

Zwiększenie przestrzeni życiowej mogą z pomocą państwa, jeśli rodzina jest biednym i kubatura mieszkania nie jest zgodny z lokalnymi przepisami pobytu na jedną osobę lub na własny rachunek, jeśli rodzina dobrze zabezpieczona finansowo i może zamienić mieszkanie z dopłatą lub uzyskać kredyt hipoteczny.

Jak zwiększyć przestrzeń życiową

Trzeba

  • – oświadczenie;
  • – paszport wszystkich członków rodziny (akt urodzenia dzieci);
  • – zaświadczenie o dochodach;
  • – pomoc o wartości nieruchomości;
  • – akt badania mieszkalnej;
  • – zaświadczenie o rejestracji.

Instrukcja

1
Jeśli twoja rodzina малоимущая i wymaga poprawy warunków mieszkaniowych, skontaktuj się z wnioskiem do wydziału polityki mieszkaniowej, działający w każdej administracji powiatu.
2
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o dochodach wszystkich członków rodziny jednolitej formy 2-PIT, zaświadczenie o wartości istniejącego wartościowego mienia. Малоимущность określa się na podstawie łącznego poziomu dochodów wszystkich członków rodziny i kosztów cennego mienia. W każdym regionie swój poziom, przy którym rodzina ma prawo do poprawy warunków życia na koszt państwa.
3
W departamencie polityki mieszkaniowej oraz okazania akt kontroli swojej życiowej członków komisji mieszkaniowej za 5 lat, zaświadczenie o zameldowaniu za 10 lat, paszporty wszystkich członków rodziny, zaświadczenie o urodzeniu dzieci. Mogą być wymagane dodatkowe dokumenty. Na przykład, mogą poprosić o okazanie zaświadczenia potwierdzającego niepełnosprawność, tak jak niektóre kategorie osób niepełnosprawnych, których wykaz został zatwierdzony przez Rząd i Ministerstwo zdrowia, mają prawo do nadzwyczajnego mieszkania lub na pierwszorzedne poprawa warunków mieszkaniowych.
4
Przez 30 dni kalendarzowych rodzinie dadzą pisemną pozytywną lub negatywną odpowiedź. Odmowy załączenia wszystkim do poprawy warunków mieszkaniowych mogą z powodu tego, że komisja, po rozpatrzeniu dokumentów, doszła do wniosku, że twoja rodzina nie należy do kategorii leanest lub z powodu rozmyślnego pogorszenia warunków mieszkaniowych. Jeśli zarejestrowałeś się do mieszkania obcych ludzi lub produkowali zamiana na mniejsze mieszkanie, to odnosi się to do намеренному pogorszenia warunków mieszkaniowych, w którym nie stawiają na kolej.
5
Jeśli odmówiono ci, możesz zwrócić się do sądu i zaskarżyć działania komisji departamentu zgodnie z prawem.
6
Aby zwiększyć powierzchnię mieszkalną na własny rachunek, możesz zamienić mieszkanie na większe powierzchnia z dopłatą. W ramach opłaty użyj hipoteczny, kredyt konsumpcyjny lub certyfikat wydany za narodziny drugiego lub kolejnego dziecka.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.