Jak uzyskać oddzielne mieszkanie

Zgodnie z Konstytucją i Mieszkaniowych kodeksu federacji ROSYJSKIEJ, zobacz oddzielne mieszkanie można, jeśli rodzina składa się zarejestrowany jako wymagające poprawy warunków mieszkaniowych. Podczas rozbiórki domu lub расселении komunalnych mieszkań każdy pracodawca będzie wydzielona oddzielna powierzchnia.

Jak uzyskać oddzielne mieszkanie

Trzeba

  • – paszport wszystkich członków rodziny;
  • – akt urodzenia;
  • – akt małżeństwa;
  • – zaświadczenie o składzie rodziny;
  • – zaświadczenie o dochodach;
  • – pomoc o wartości katastralnej nieruchomości;
  • – zaświadczenie o rejestracji w ciągu 10 lat.

Instrukcja

1
Aby ci podkreślali oddzielne mieszkanie z rozbiórki domu lub podczas расселении komunalnych mieszkań, można uzyskać w departamencie polityki mieszkaniowej i złożyć dokumenty, aby swoją rodzinę postawili na kolei jako wymagające poprawy warunków mieszkaniowych.
2
Konieczna jest okazanie paszportu wszystkich członków rodziny, akty urodzenia dzieci, zaświadczenie o składzie rodziny i rejestracji za 10 lat, akt kontroli warunków mieszkaniowych za 5 lat, wyciąg z brownie książki, konta osobistego, zaświadczenie o dochodach formy 2-PIT i o wartości katastralnej posiadanego majątku, tak jak w ogólnym dochodzie rodziny będą brane pod uwagę wszystko. Umieścić w ewidencji mogą tylko biednych obywateli.
3
Jeśli postawili na kolei, podczas rozbiórki domu lub расселении mieszkań komunalnych masz prawo poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Preferencyjnych praw korzystają lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy ponad 10 lat mieszkają w nich i przy tym cały czas składają się na kolejki w celu poprawy warunków mieszkaniowych.
4
Takie same prawa mogą skorzystać rodziny, którzy mieszkają w jednym mieszkaniu z osobami niepełnosprawnymi, których choroby uznane za niebezpieczne dla otoczenia i nadaje się pod wykazie, zatwierdzony przez Ministerstwo zdrowia i rozwoju socjalnego Federacji Rosyjskiej.
5
Jeśli wstawali na ewidencji, w celu poprawy warunków mieszkaniowych jedną rodziną, ale w kolejnym ona podzielono na kilka, zawsze mogą dać oddzielne mieszkanie. Taka sytuacja może się zdarzyć przy rozwodzie, przy rejestracji małżeństwa.
6
O rozbiórce domu lub o расселении komunalnych mieszkań będą państwo informowani na dwa miesiące przed faktu. Przez ten czas musisz zdążyć przygotować świeże dokumenty. Konieczna nowa zaświadczenie o składzie rodziny, o dochodach, o wartości katastralnej nieruchomości. Jeśli u ciebie się zmieniło sytuację finansową i komisja uzna, że rodzina nie podchodzi pod kategorię ubogich, dostaniesz mieszkań komunalnych tym samym placu, który miał do osiedlenia się.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.