Jak zrobić skórę dłoni gładką

Ręce bardziej niż inne części ciała cierpią szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego, dlatego skóra na nich należy regularnie odżywiać i nawilżać, chronić przed kontaktem z substancjami chemicznymi, promieniowaniem uv, gwałtowne zmiany temperatur itp.

Jak zrobić skórę dłoni gładką

Trzeba

  • – sól;
  • – kosmetyczny parafina;
  • – ziemniaki, mleko;
  • – żółtko, miód, olej roślinny.

Instrukcja

1
Regularne kąpiele z solą pomogą uczynić skórę, oczyścić ją i nawilżają. Przygotuj odpowiedniej wielkości zbiornik, wlać tam gorącej wody i wymieszać w niej trochę soli. Poczekaj, aż woda nieco ostygnie, a sól się rozpuści, i wkładać tam pędzla. Przez pół godziny wyjąć ręce i traktować ich łagodny peeling. Można użyć specjalnych preparatów lub gotować mieszaninę soli i mydła w płynie. Spryskać skórę i spłukać ręce zimną wodą.
2
Krem do rąk należy stosować codziennie, rano i wieczorem, a w razie potrzeby częściej (jeśli skóra jest sucha). Na noc rób warstwę odżywczego kremu grubsze i założyć bawełniane rękawiczki.
3
Należy chronić skórę przed chemicznie czynnych. Całą pracę domową należy wykonywać w gumowych lub tkanki rękawiczkach, staraj się nie dopuszczać nawet kontaktu z aktywne składniki myjące. Przed założeniem rękawic, posmarować skórę kremem.
4
Rób kąpiele parafinowe – oni doskonale wygładzają drobne zmarszczki i sprawiają, że skóra rąk jest gładka i nawilżona. Możesz odwiedzić salonu kosmetycznego i zobacz zabiegów, a można zorganizować parafinowe podłogi w domu. Trzeba medyczny parafina, kilka olejków składów i foliowe rękawiczki. Roztopić parafina, wlać do pojemnika i opuść ręce tam, po wyczyszczeniu ich peeling. Po 5 minutach wyjąć ręce i opuść je jeszcze raz – powtórz to kilka razy w ręku, aby powstał gęsty парафиновый warstwę. Na koniec wyciągnij ręce, poczekaj na utwardzeniu parafinowego folii na rękach i załóż z góry foliowe rękawiczki. Zróbcie tak przez jakiś czas, można owinąć ręce w wełniane rękawice. Usuń rękawice i zdjąć warstwę parafiny, a następnie nasmarować ręce kremem odżywczym.
5
Rób łagodzące maski. Ugotować ziemniaki, rozetrzyj go z mlekiem i обмажьте ręce tej masie – ta maska świetnie radzi sobie z trapieni chorobami, mają spracowane odcinkami. Wymieszać żółtko z miodem lub olejem roślinnym i użyj wynikowy skład jako maski – po 15 minutach spłukać ręce ciepłą zakwaszoną wodą. Jeśli chcesz jeszcze i wybielić ręce, to należy smarować ich śladach мякишем, размоченным w mleku.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *