Jak zrobić sieć lokalną z dostępem do internetu

Tworzenie sieci lan pozwala powiązać grupę komputerów stacjonarnych oraz urządzeń peryferyjnych w jednej pracy schemat. Do wykonywania synchronicznego dostępu do internetu trzeba dobrze wybrać ustawienia kart sieciowych wszystkich komputerów.

Jak zrobić sieć lokalną z dostępem do internetu

Trzeba

  • – Kabel sieciowy;
  • – zasilacz.

Instrukcja

1
Jeśli masz możliwość korzystania ze stacjonarnego komputera jako serwera, to nie kupuj drogich routery i przełączniki. Do tworzenia minimalnej sieci, która składać się będzie z dwóch komputerów, konieczna, w sumie trzy karty sieciowe. Podłącz do komputera-serwera nową kartę sieciową.
2
Połącz ze sobą dwa komputery. Aby to zrobić, należy użyć cross over – kabel sieciowy z zaworem обжимом. Warto zauważyć, że współczesne karty sieciowe automatycznie określają położenie żył w kablu. Pozwala to na wykorzystanie praktyczne wszelkie LAN złącza.
3
Do wolnego karty sieciowej komputera podłącz kabel dostawcy. Włącz oba KOMPUTER i zaczekaj na załadowanie systemów operacyjnych. Przystąpić do konfiguracji komputera-serwera. Utwórz i skonfiguruj nowe połączenie z internetem. Sprawdź jego działanie.
4
Otwórz właściwości karty sieciowej, która jest połączona z innym komputerem. Wybierz ustawienia protokołu TCP/IP(v4). Włącz używanie stałego adresu IP i wprowadź jego wartość. Unikaj szablonowych adresów IP, takich jak 192.168.0.1.
5
Przejdź do właściwości połączenia z internetem. Otwórz zakładkę „Dostęp”. Włącz udostępnianie dla innych użytkowników, podając odpowiednią sieć lokalną.
6
Przystąpić do konfiguracji drugiego komputera. Wybierz odpowiednią kartę sieciową, jeśli jest ich kilka. Otwórz okno właściwości protokołu TCP/IP(v4). Włącz funkcję użyciu stałego adresu IP. Wprowadź jego wartość, która będzie się różnić od IP innego KOMPUTERA ostatnim segmentem.
7
Wypełnij rubryki „Preferowany serwer DNS” i „brama domyślna”. Aby to zrobić, wpisz w nich adres IP odpowiedniej karty sieciowej pierwszego komputera. Zapisz ustawienia. Uruchom ponownie oba komputera i sprawdź działanie sieci.
logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *