Jak zrobić pokrywę studni

Studnia pozwala w pełni rozwiązać problem z dostępnością wody pitnej w rejonach, gdzie nie ma centralne zaopatrzenie w wodę. Aby woda była zawsze czysta i w niej nie dostawały się ciała obce, należy zrobić solidną i wygodną pokrywę.

Jak zrobić pokrywę studni

Trzeba

  • – osełki;
  • – tec;
  • – piła;
  • – ruletka;
  • – stal nierdzewna;
  • – przeguby;
  • – pasek gumowy;
  • – pokrycie dachowe.

Instrukcja

1
Do budowy oraz pokrywy konieczna tec z rowkami, gwoździe, 6 prętów 20×30 cm, ruletka do pomiaru wielkości pokrywy. Jeśli w twoim regionie temperatura zimą spada poniżej 20 stopni, to pokrywa musi być podwójny, aby była możliwość ocieplić studni w celu uniknięcia zamarzania wody.
2
Zmierzyć długość i szerokość robiłaś. Zrób skrzynie z prętów zgodnie z wymiarami. Обшейте paka suche тесом z rowkami. Od spodu pokrywy na środku paznokci wzmacniający osełkę.
3
W ten sam sposób przygotuj górną pokrywę. Dolna będzie znajdować się na dole robiłaś, top – na wierzchu. W zimnych porach roku pomiędzy pierwszym i drugim pokrywą wkładać poduszkę w rozmiarze robiłaś, nadziewane sianem, słomą lub trocinami.
4
Aby osłonami wygodnie było z niego korzystać, należy zamocować żelazne zawiasy. Zamiast nich można użyć gęstego gumowy pasek, który trzeba zabić jedną stroną na uczynił, z drugiej – na pokrywę. Na obie pokrywy przybić drewniane lub żelazne uchwyty.
5
Dolna i górna część robiłaś również powinny mieć powłoki na krawędziach, na który będziesz stawiać pokrywy. Paka zrób z rogu lub drewna.
6
Oprócz pokryw studni musi mieć dach, który można zrobić na własną rękę. Najbardziej prosta – to двухскатная dach. Do jej budowy zaznacz słupki, dodać niewielką paka, обшейте boczne szczyty i pokryć studnia wszelkimi materiałami ściennymi.
7
Jeśli twoja studnia wykonana jest z okrągłych żelbetowych pierścieni, można zrobić okrągłą drewnianą pokrywę lub wyciąć koło ze stali nierdzewnej, wzmocnić go prętami. Gotowe żelbetowe, pokrywy, które są sprzedawane wraz z pierścieniami, bardzo ciężkie i nie nadają się do studni. Stosuje się je tylko dla projektów, które nie wymagają stałego otwarcia, na przykład, dla ogólnospławnej.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.