Jak zrobić płaską przestrzennego

Aby zobaczyć obrazy w 3D, nie trzeba kupować do tego specjalne okulary z kolorowymi soczewkami. Naszym zdaniem jest w stanie patrzeć na fizycznie zupełnie płaskiego obrazu, ale przy tym rozróżnić na nim całkiem dobrze sobie trójwymiarowe przedmioty. Taki jest efekt tzw. „стереограмм”. Z wyglądu to jakaś uporządkowana zachód, w głąb której w tajemniczy sposób ukryty jakiś przezroczysty phantom. Ale nie wszystko jest tak mistyczne, a tworzenie takiego obrazu można za pomocą małego programu.

Jak zrobić płaską przestrzennego

Trzeba

  • Program Surface 3D Release 2

Instrukcja

1
Zainstaluj na komputerze program Surface 3D Release 2. Instalacja tego narzędzia jest tak samo proste, jak i sama ta użyteczność. Po zainstalowaniu po uruchomieniu pojawi się okno, w którym wybierz kolejno Start Surface 3D Release 2.
Jak zrobić płaską przestrzennego
2
Przed tobą jest pole robocze o nazwie DepthMap Composer. To mapa głębi ukryty od zwykłego spojrzenia obrazu. To pole może być tylko czarno-biały. A za wynik gry z tymi kolorami później możemy uzyskać od planowanych obrazu prawdziwy objętość. Im jaśniejsza część obiektu, tym bliżej będzie się wydawać, widza, i odwrotnie – im ciemniej, tym dalej.
Jak zrobić płaską przestrzennego
3
Aby narysować tę lub inną figurę, wybierz w dolnej części tego pola jedną z kart Primitive, Gradient, Obraz w 3D Tools lub oyster marine (gb). Karta Primitive pozwala na umieszczenie w polu proste geometryczne kształty lub nawet tekst. Karta Gradient znajdują się figury z gradientem. Za pomocą kart Image i 3D Tools na polu pobierane są bardziej złożone obrazy (koniecznie w czarno-białej kolorystyce). Za pomocą tych kart można również pobrać zdjęcia, oddzielnie utworzone, na przykład, w 3D Max, lub nawet zeskanowane. Karta oyster marine (gb) pozwala na umieszczenie w polu pochyłe płaszczyzny.
Jak zrobić płaską przestrzennego
4
Co do prostych kształtów, spróbuj grać z głębokości i kąta wypełnienia gradientu za pomocą suwaków znajdujących się na prawo od pola roboczego.
Jak zrobić płaską przestrzennego
5
Gdy z przedmiotem-zagadką jest skończona, przejdź do pola TileMap Composer (Generator tekstury), klikając na ikonę w polu w prawym górnym rogu.
Jak zrobić płaską przestrzennego
6
Z menu Create w lewej części wybierz sposób, za pomocą którego można tworzyć tekstury maski do obrazu. To może być tekstura z przypadkowych punktów lub punktów, tworząc gradient. Ale ładniejsza wszystkim, na pewno wygląda tekstura z powtarzających się obrazów. Aby to zrobić, kliknij na najlepszą dolną ikonę w tym menu.
Jak zrobić płaską przestrzennego
7
Załaduj swoje zdjęcie lub wybierz zdjęcie z już dostępnych w bibliotece programu. Aby dodać nowy wiersz „płytki” tekstury, naciskaj w menu Create trzeci przycisk, aż cały obszar pola nie wypełnia się wzorem.
Jak zrobić płaską przestrzennego
8
Szeregi można przesuwać, naciskając przyciski w menu Arrange po lewej stronie, a także zmieniać ich wygląd, przesuwając suwaki w długiej menu po prawej stronie. Również szereg wzoru lustro można wyświetlić w pionie lub w poziomie.
Jak zrobić płaską przestrzennego
9
Kiedy należy wypełnić pole faktura, w górnym menu kliknij na Render, a następnie wybierz Render Stereogram. Widzisz więc, że w końcu udało się od nałożenia tekstury na obraz z задуманным przez ciebie wzorem. W rzeczywistości, wszystko jest gotowe, pozostało tylko zapisać uzyskany obraz na komputer.
Jak zrobić płaską przestrzennego
10
Jednak po render będzie aktywny przycisk Afterburner w prawym górnym rogu. Klikając na niego, zostaniesz przeniesiony do sekcji dodatkowej dekoracji twojego zdjęcia. Tak więc, na przykład, obraz można wyposażyć w рамочкой, tekstem lub obrazem-podpowiedzi. Wkładając ostatni, można pomóc osobie, próbuje rozwikłać twój rysunek, bo obraz-wskazówka – to nic innego, jak ta twoja czarno-biały obraz z pola mapy głębi. Zdecyduj, co jeszcze chcesz dodać do swojej stereogramu (karty Border, Text, Viewing aid), i przejdź do zachowania.
Jak zrobić płaską przestrzennego
11
W górnym menu kliknij polecenie Stereogram, a następnie na Save Stereogram As…, W wyświetlonym oknie dialogowym wybierz żądany format zapisu zdjęcia i nadać jej nazwę.
Jak zrobić płaską przestrzennego
12
Aby zobaczyć trójwymiarowy obraz, расфокусируйте swój wygląd przed obrazem lub sprowadzenie jej do twarzy z bliska, a następnie powoli отодвигайтесь od stereogramy, nie miga i nie tłumacząc spojrzenie na żaden konkretny punkt. Bardzo szybko oczy przyzwyczają się do takiego stanu i zaczną się zwrócić w kształtów trójwymiarowych złudzenie optyczne.
Jak zrobić płaską przestrzennego
Porada
Ludziom, których praca wiąże się z dużym napięciem oczu, przeglądanie стереограмм nawet zalecane, ponieważ jest to zajęcie nie tylko nie łamie oczy, jak wiele osób sądzi, a wręcz przeciwnie, wzmacnia mięśnie i poprawia wzrok.

logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *