Jak zrobić otwór w szklanej butelce

Dla ozdobnych lub celów praktycznych czasami trzeba zrobić otwór w szklanej butelce. To nie jest tak trudne, jak się może wydawać, ale najpierw poćwiczyć na kawałku pojemniku, aby nie zepsuć rzadką kolekcjonerskiej butelkę.

Jak zrobić otwór w szklanej butelce

Trzeba

  • – pistolet pneumatyczny;
  • – wiertarka diamentowa lub hartowanym stalowym wiertłem;
  • – terpentyna;
  • – kwas siarkowy;
  • – woda;
  • – piasek lub glina;
  • – szablon z drewna, styropianu, szkła, metalu lub innego materiału;
  • – наждачный proszek.

Instrukcja

1
Najszybszy sposób: weź pistolet pneumatyczny z dobrze naładowaną balonu. Stań w odległości kilku metrów, dokładnie wycelować i strzelać w butelkę. Startu piłkę wybije butelkę szampana na wylot, nie rozbijając ją. Należy pamiętać, że otwory będą dwa, przy czym dość małej średnicy.
2
Aby wywiercić otwór w butelce o odpowiedniej średnicy, najpierw przygotować przyrząd do precyzyjnego montażu naczyń, na przykład, w pudełku, w którym będzie ona mocno siedzieć. Weź wiertło diamentowe do ceramiki i bardzo ostrożnie, nie zgniecenia, wiercić. Należy rozważyć system chłodzenia. To może być nieustannie płynącej wody (tutaj potrzebny pomocnik) lub specjalnie przygotowany przez chłodnicę. Aby go wykonać, zrobić szablon z drewna, styropianu lub innego materiału, высверлив w nim otwór o odpowiedniej średnicy i załączyć go woskiem do butelki. Wypełnić dziurę наждачным w proszku (można go uzyskać z papieru ściernego lub ściernego koła), перемешанным z terpentyną.
3
Aby wywiercić otwór w szklanej butelce stalowym wiertłem, przed użyciem rozgrzać go do białości, a potem w kwasie siarkowym.
4
Aby wywiercić otwór w szkle o dużej średnicy, weź rury z metali kolorowych (aluminium, mosiądz, miedź, brąz) o długości 2,5-5 cm i użyj jej jako wiertła. Do wniosku załączyć kółko ze styropianu, szkła, drewna, metalu lub innego materiału o odpowiedniej średnicy, w nim będzie spoczywać rurka podczas wiercenia. Wsypać w otwarty koniec rurki nasączone wodą szmergiel i powoli wiercić, na małych obrotach. Uważaj, aby ścierny pasta zawsze była między krawędziami rurki i szkłem.
5
Jeśli chcesz obejść się bez wiercenia, weź glinę lub piasek. Dokładnie отмойте powierzchni od tłuszczu i brudu za pomocą acetonu, alkoholu lub benzyny. Wsypać mokry piasek lub glinę, размешанную do тестообразного stanu, w postaci zjeżdżalni o wysokości około 10 mm. Zrób lejek różdżki lub innym narzędziem, przy czym średnica przezroczystego szkła, wewnątrz dołka powinna odpowiadać średnicy pożądanego otwory. Stop w metalowym słoiczku ołowiu, cyny lub inny lutowania, wlać do uzyskanych dołka. Otwór będzie z gładkimi krawędziami, ale naucz się, że ta metoda nadaje się do szkła o grubości nie przekraczającej 3 mm.
logo
Article Categories:
Hand-made

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *