Jak zrobić malowanie ścian

Malowanie ścian to jeden ze sposobów wykończenia wnętrz, który podkreśli twoją osobowość i ozdobi pomieszczenie. Technika wykonania malowania ścian jest bardzo proste i dostępne, co pozwala szybko zmienić i ożywić pomieszczenie.

Jak zrobić malowanie ścian

Trzeba

  • – płyty gipsowo-kartonowe;
  • – szpachla;
  • – farba akrylowa;
  • – wzornik;
  • – ołówek;
  • – pędzel;
  • – gąbka;
  • – lakier.

Instrukcja

1
Wybierz rysunek do malowania, biorąc pod uwagę funkcjonalność danego pomieszczenia. Do kuchni istotni zdjęcia kwiatów, naczyń, martwe natury.
2
Do pokoju dziecięcego będą interesujące rysunki zwierząt, zabawek i postaci z kreskówek. Obrazy nie muszą być zbyt pstrych. Nie należy używać kontrastujące kolory.
3
Aby malowanie ścian, należy przygotować podstawę. Należy usunąć warstwę starego tynku lub tapety.
4
Nierówną ścianę оштукатурьте ponownie lub załączyć na niej arkusz płyty gipsowo-kartonowej za pomocą metalowych profili.
5
Po nałożeniu warstwa warstwy szpachli, powierzchnia ściany зашкурьте. Na płyty gipsowo-kartonowej nałożyć szpachlę po podkładowaniu. Ta metoda pomaga zwiększyć przyczepność powierzchni.
6
Wytrzeć ściany i przeprowadzić gruntowne sprzątanie w pokoju, aby kurz nie osiadł na malowane.
7
Zdecydować, z jakiej wielkości powierzchni do pracy. W zależności od tego wybierz farby w puszkach lub farbowym. Farba w bankach bardziej płynna, więc nadaje się do dużych powierzchni.
8
Wykonać próbne malowanie na arkuszu sklejki. Po wyschnięciu farby dołączyć go do ściany, która będzie malowane. Wynik ocenić przy różnym oświetleniu dziennym, sztucznym, wieczorowej.
9
Na ścianie zrób notatki w miejscach lokalizacji obraz przyszłości. Malowanie może być częściowe lub stałe, gdy wykorzystywana jest cała powierzchnia.
10
Do malowania ścian skorzystaj z wzornika. Można go zrobić własnoręcznie lub kupić gotowy. Dla układu geometrycznego linii użyj wzory ze starych tapet.
11
Przygotowany szablon nasmarować specjalnym аэрозольным klejem z tyłu. Dołączyć go do ściany i mocno dociśnij, wygładzanie rękami. Na żądaną miejsca nakładanie farby za pomocą gąbki.
12
Należy uważać, aby nie było zacieków. Po zakończeniu pracy należy ostrożnie zdjąć maskę i spłukać wodą. Można go używać do malowania wielokrotnie.
13
Przed malowane bez szablonu zrób szkic na ścianie ołówkiem. Aby usunąć niepotrzebne kreski skorzystaj wilgotną szmatką. Usuwaj zbędne jak najszybciej, dopóki nie wyschła farba.
14
Bogatą akrylową farbę rozcieńczyć wodą lub specjalnym składem. W celu uzyskania matowego lub błyszczącego koloru weź odpowiedni rozcieńczalnik.
15
Po wyschnięciu farby rysunek pokryć lakierem za pomocą miękkiego pędzla lub spryskiwacza.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.