Jak zrobić projekt domku

Budowa domu zaczyna się zawsze od jego projektu, a często przyszli właściciele starają się stworzyć własne dzieło sztuki architektonicznej. Ale żeby nie powtarzać typowych dla klientów błędów, specjalistów przy wyborze projektu powinni wziąć pod uwagę kilka czynników.

Jak zrobić projekt domku

Instrukcja

1
Tak więc eksperci zalecają, aby zaprojektować dom wysokości dwóch pięter. Do nich można dodać parter lub do piwnicy, gdzie będzie można umieścić sauna, spiżarnia, bilard i inne pomieszczenia gospodarcze.
2
Następny ważny czynnik – prawidłowe rozmieszczenie pomieszczeń, w którym okna salonu i dzieci muszą patrzeć na północną, północno-wschodniej lub północno-zachodniej strony, a na południe lub południowy wschód. Jeżeli twój salon znajduje się na południowej stronie, nie stoi na przeciwnej (z północy) posiadać kuchni i łazienki, bo powietrze, a więc i niepotrzebne zapachy „pływak” do obszaru o wyższej temperaturze, tj. na południe. Szczególnie wymagających architekci biorą pod uwagę nawet położenie okien w sąsiednich domach, bo nie wszyscy witają ciekawskie oczy, заглядывающие w obcym dziedziniec.
3
Klasyczny schemat projektowania domku wymyślona dawno temu: parter – to przestrzenie publiczne, drugi – prywatne. Typowy zestaw dolnych pomieszczeń zawiera przedsionek, przedpokój lub hol, spiżarnia, kuchnia z jadalnią, salon i pokoje gościnne, łazienka i prysznice. Jednak można poszerzyć, jeśli masz takie życzenie, a u twojego portfela – możliwości: tu rozbić ogród zimowy, wyposażyć basen, umieścić kina domowego itp.
4
Na drugim piętrze, z reguły wyposażone są w salon może pełnić rolę pokoju dziennego dla dzieci), sypialnie i pokoje dla dzieci z łazienki i szatnie, balkony, itp. Rozmiar tych pomieszczeń zależy od ich cech funkcjonalnych. Tak, jeśli jest to tylko sypialnia, jej powierzchnia może być dość mała, a na placu „zaoszczędzić” nie będzie, bo, jak zwykle, łączy w sobie i sypialnię, i edukacyjnej pokoju.
5
Gabinet, sala bilardowa, para gościnnych sypialni z wbudowanymi szafami – to wszystko można umieścić na poddaszu. Dziś modne stało się wykorzystywać i dach – tam, na życzenie, całkiem odbędzie się mały basen, miejsce do wypoczynku i nawet mała „zielona” strefa z krzewów w donicach.Ten standardowy zestaw może się różnić, znowu, według waszego uznania i możliwości finansowych. W każdym razie, budowa domku według indywidualnego planu pozwoli ci stworzyć taki dom, o którym marzyłeś.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.