Jak opracować projekt kuchni

Feng shui już dawno wszedł w życie rosyjskiego człowieka. Jest to starożytna nauka o harmonijnej koegzystencji ludzi i środowiska, o sztuce wykorzystania sprzyjających strumieni energii. Jeśli chińczycy używali feng shui wiele stuleci, dlaczego nie skorzystać z tego i wam? Zrób kuchni najbardziej przytulnym i atrakcyjnym miejscem w domu.

Jak opracować projekt kuchni

Trzeba

  • – meble do kuchni;
  • – agd.

Instrukcja

1
Zacznij od drzwi do kuchni, ona powinna otwierać się swobodnie i łatwo. Dopilnuj, aby nic nie przeszkodziło drzwi otworzyć całkowicie, tylko w tym przypadku energia „qi” będzie działać na swoją kuchnię.
2
Jeśli jeszcze nie ma meble kuchenne, wybierz elementy bez ostrych kątów. Feng shui uważa, że ich źródłem szkodliwej energii. Jeśli meble już są, należy zmniejszyć wpływ tej energii, rozstawione na półkach okrągłe przedmioty przyborów kuchennych.
3
Płytę ustawić w taki sposób, aby jej było widać od drzwi, ale nie należy umieszczać w pobliżu z lodówką i zlewem, aby żywioł ognia nie została tworzenia konfliktu z żywiołem wody. Na północ i północny-zachód nie nadają się do zabudowy płyty. Nie zapomnij i o tym, że człowiek, kucharzący jedzenie nie musi żyć w ciasnocie.
4
Umywalka, symbolizujące wodę, doskonale stanie na północy. Na tej samej stronie można umieścić pralka i zmywarka do naczyń.
5
Pomyśl o miejscu do lodówki. Jego południowo-wschodnie osób poprawi się twoja sytuacja finansowa, a południowo-zachodnie wzmocni внутрисемейные relacje. Nie stawiaj lodówki na południowej stronie, ogień nie łączy się z lodem.
6
Północny-zachód lub północ nadaje się do kuchenki mikrofalowej. Ona wzmacnia i aktywizuje energię „qi”. Wszystkie inne drobne urządzenia elektryczne – miksery, kombajny, czajniki i ekspresy do kawy ulozyc na placu kuchni.
7
Zegar na południowej ścianie też stymuluje pozytywną energię domu. Уравновесьте „yin” i „yang”, czyli metalowe i drewniane powierzchnie w kuchni. Dużo metalu, wywoła agresję, a prawdziwa drzewo – apatię.
8
Nie zamykaj okna w kuchni w pełni. Światło słoneczne musi swobodnie wypływać, korzystnie działając na twoje samopoczucie. Na parapecie nie powinno być nic oprócz kwiatów i kryształów.
9
Разграничьте, przynajmniej symbolicznie, jadalni i strefy gotowania. Granicą może służyć jako dekoracyjna ścianka do pasa, wykonane z cegły. Umieścić ekran lub poręcze z drewna. Ale stół jako granicy nie można używać.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.