Jak udekorować okno w kuchni

W tworzeniu przytulnej sytuacji na kuchni nie ostatnią rolę odgrywa wygląd okna. Możesz go znaleźć praktyczne zastosowanie, jeśli pozwala na to wielkość parapetu. Umieść tam czajnik elektryczny, mikrofalę lub inne przydatne akcesoria. A możesz marzyć, poczytać czasopisma wnętrzarskie i zrobić okno nietypowe i przyciągające wzrok.

Jak udekorować okno w kuchni

Trzeba

  • – materiał na zasłony;
  • – maszyna do szycia;
  • – żaluzje, rolety;
  • – donice, doniczki;
  • – papier falisty;
  • – satynowa tasiemka.

Instrukcja

1
Uszyć zasłony na okno kuchenne własnymi rękami. Przy wyborze tkaniny należy zwrócić uwagę nie tylko na piękno, ale i na praktyczność. Zasłony są często usuwane, a materiał musi być wysokiej jakości. W przeciwnym razie produkt szybko straci swój wygląd.
2
Zaplanuj fason dla zasłony. Na kuchennym oknie będą ładnie wyglądać i krótkie, i długie zasłony. Wszystko zależy od twojego gustu i lokalizacji okna. Jeśli obok niego jest mycie lub elektryczna, to lepiej wybrać opcję z krótkim tarczami. Długie będą spędzać czas pod ręką, najczęściej zabrudzeniem i zabierać ci czas na pranie.
3
Należy rozważyć wariant dekoracji okna do swojej kuchni z pomocą żaluzji lub rolet (rolety). Te i inne pozwalają na pokrycie ramy do połowy przy intensywnym świetle słonecznym, który może być nieprzyjemny w „gorącej” gotowania. A można otworzyć okno w pełni, zwijanie rolety. Przy takim projekcie nie będzie zebranych zasłony na krawędziach. To zwolni miejsce na ścianach po obu stronach okna, które można też wykorzystać w dekoracyjnym wystroju kuchni.
4
Powiesić wzdłuż okna, na ścianach zdjęcia w kratkach, piękne pęki cebuli lub czerwonego pieprzu, ozdobne talerze.
5
Postaw na parapecie doniczki z kwiatami. W kuchni specyficzny mikroklimat, najczęściej zwiększona wilgotność i ciepło. Wybierz rośliny z uwzględnieniem tych wymagań. Piękne garnki można kupić, ale można zmienić własnymi rękami tych, co już jest.
6
Ozdobić doniczki falistego papieru w różnych kolorach. Odciąć z rolki prostokąta, którego długość będzie równa obwodu garnka. Dodaj do tej liczby jeszcze 20 cm A szerokość zmierzyć wysokości kwiatowej pojemności. Owiń wyciętym elementem obiekt do dekoracji i zawiąż na środku wstążkę z kokardką.
7
Umieść w oknie mały zielony całoroczny ogród. Zaplanuj stylowy wygląd dla zbiorników z herbacianymi. Na przykład, można zbić skrzynkę z surowych desek, u których kora i naturalne nierówności. Nakrywa drzewo wyłożoną parkietem lub яхтным lakierem. A doniczki z paletami już umieścić wewnątrz takiego, specjalnie grubej, garnki.
logo
Article Categories:
Projekt mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *