Jak samemu zrobić osłonę chłodnicy

W wielu domach zachowały się stare żeliwne grzejniki, wyglądają bardzo estetycznie i nowa farba tu nie pomoże. Ekran na akumulator można kupić, ale zrobić go samodzielnie szybko i łatwo dla osoby, która przyzwyczaiła się do ręcznego instrumentu. Materiał na więźbę – to drewniane listwy, które można kupić w każdym sklepie materiałów wykończeniowych, a to z jakiego materiału wykonać kratkę, ty decydujesz.

Jak samemu zrobić osłonę chłodnicy

Trzeba

  • – listwy drewniane;
  • – piła;
  • – małe gwoździe i zszywki;
  • – meble krawędź;
  • – żelazko.

Instrukcja

1
Przygotuj najpierw stelaż do ekranu za pomocą wymiary radiatora ogrzewania. Zastanów się wcześniej, czy trzeba zrobić ten dekoracyjny element duża, aby jej użyć jako podstawkę pod różne przedmioty. Jeśli bateria nie znajduje się w niszy, można zrobić ekran długim, wykorzystując wszystkie wolne miejsce ściany. Podziel go na sekcje, aby oddziału, nie mają nic wspólnego z chłodnicą, jak używać szafki.
2
Połącz przetarte wielkości reiki meblowych śrubami z łbem gniazdowym, wstępnie wiercenia otworów w odpowiednich miejscach. Ładnie wygląda ekran z nóżkami. Można je kupić w sklepie okuć meblowych i po prostu przykręcić do dolnej listwie.
3
Teraz do gotowego stelaża można już dołączyć kratkę. Zrób ją z obrzeży meblowych. Kolorystyka tych produktów na tyle szeroka, aby można było dobrać odcień pod meble i wykończenie wnętrz. Krawędź plastyczna, cienkie, trwałe i odporne na ciepło. Z niej po prostu splot ruszt do ekranu chłodnicy.
4
Spróbuj zrobić takie same ромбики z pasków krawędzi. Pokroić w takie same cięcia materiału i przybić je nie do końca małych gwoździ do górnej listwie ramy. Odległość między paskami musi być taka sama. Mniejszy odstęp – kratka będzie grubszy, więcej – produkt wyjdzie filigran. Paski сплетайте przez jedną w różnych kierunkach. Umieść na przeciwnej i bocznych stronach goździkami lub uchwytów meblowych.
5
Aby nadać kratce sztywność, ogrzej ją lekko żelazkiem z przodu. Klej na odwrotnej stronie zostanie zmiękczona i krawędzie solidnie склеятся między sobą, tworząc sztywną konstrukcję.
6
Zamiast obrzeży meblowych można użyć paski lnu lub innego materiału, liny lub plecionki. Do pokoju dziewczynki weź koronki, a do „hutnika” – łańcucha.
7
Ruszt może być wykonany z nici, zroszonych klejem PVA. Surowe nici w kolorze naturalnym doskonale pasują do eko-styl. Na arkuszu tworzywa sztucznego natłuszczonych olejem roślinnym zaznacz rozmiar produktu, nici rozciągnąć się przez butelkę z klejem i tworząc kratkę pożądanej formy. Wyschnięty nowa przykleić do ramy lub załączyć meblowych zszywki.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.