Jak zrobić łuk

Będąc jednym z najstarszych rodzajów broni, dziś łuk zyskuje coraz większą popularność. W specjalistycznych sklepach można kupić różne modele sportowych blokowych łuków wykonanych z nowoczesnych materiałów. Jednak jeśli chcesz mieć rzecz, najbardziej odpowiednią jej historycznego wizerunku, ma sens zrobić łuk samemu.

Jak zrobić łuk

Trzeba

  • – topór;
  • – hebel;
  • – piła;
  • – możliwe, nóż;
  • – szeroka i dość długa deska;
  • – gwoździe;
  • – drewniane kantówki;
  • – кевларовая lub лавсановая wątku.

Instrukcja

1
Wytniecie wzorzec dla drzewko cebuli. Najlepiej zrobić to w zimie w silny mróz. Do zbioru nadają się drzewa różnych gatunków: leszczyna, klon, brzoza, biała akacja, itp. Najważniejsze jest to, aby срубаемый fragment pnia został wygładzony, bez dużych sęków, zarastania i innych wad. Jego długość powinna wynosić około 15 cm więcej swojego rozmachu rąk (średnio 160-170 cm), a średnica 5-6 cm.
2
Osuszyć wzorzec drzewko cebuli. Nie usuwaj i nie wolno dopuścić do uszkodzenia kory przed suszeniem. Zrób obrzezanie wszystkim brzeszczotem. Wynikowe gładkie krawędzie pokryć lakierem, farbą olejną, roztopionym woskiem lub parafiną. Pozostawić drewno do wyschnięcia w temperaturze pokojowej na 3-6 miesięcy, w pozycji pionowej.
3
Przystąpić do produkcji drzewko cebuli. Z dwóch przeciwległych stron przedmiotu zdjąć samolotu na 1-1,5 cm drewna. Musi się udać podobieństwo deski z zaokrąglonymi krawędziami o grubości 3 cm. Zaznacz jej środek. Odwrót od środka na 10 cm w każdą stronę i zrobić znak w tych miejscach.
4
Od naniesionych oznaczeń, w kierunku końców za pomocą struga płynnie zmniejszyć grubość deski 2 cm, Usunięcie drzewa trzeba produkować tylko z jednej strony.
5
W podobny sposób traktować przedmiotu z każdej z bocznych stron, pozostawiając grubość jej środkowej części 3,5-4 cm, a do końców zmniejszenie do 2-3 cm W rezultacie uda uchwyt wrzecionowaty kształt z dużym naciskiem na ręce w środku i eleganckie ramionami.
6
Przygotuj narzędzia do gięcia ramion drzewko cebuli. Mogą to być kilka symetrycznie położonych drewnianych krawędziaków, mocno прибитых do powierzchni deski. Wstawiony między nimi uchwyt musi przyjąć odpowiednią formę.
7
Forma gięcia łuku. Zrób jednoczesne równomierny i głęboki parze ramion drzewko. Długość ogrzanych nad prom fragmentów powinna wynosić około 65-70 cm Po parowania ramiona będą wyginać bez wysiłku.
8
Bezpośrednio w gorącym stanie zegnij i zamocować uchwyt w odpowiedniej pozycji. Wysuszyć go około tygodnia.
9
Przygotuj miejsca mocowania łańcucha. Обточите końce drzewko łuku, tworząc niewielką „szczebel” lub nałożyć na nich specjalne metalowe końcówki.
10
Ochrona cebuli przed wilgocią. Saturate uchwyt gorącym woskiem, parafiną lub tłuszczem. Impregnacja powinna być bardzo płytkim (1-2 mm).
11
Przygotuj cięciwę. Weź odpowiednią ilość wytrzymałej nici. Lepiej, jeśli to będzie kevlar. Nadają się również dacron i капрон. Wbij młotkiem w deskę cztery paznokcia tak, aby znajdowały się one w rogach wyimaginowanego prostokąta, długość mniejszych stron wynosi około 20 cm, a połową obwodu jest równa długości cięciwy.
12
Mocno należy nawinąć kilka zwojów nici na gwoździe wzdłuż obwodu prostokąta. Mocno związać luźne końce.
13
Wykonaj ułożenie nici rewolucję rundy wokół cięciwy z przeciwnych stron. Długość owijanych działek powinna wynosić 10-15 cm, Zdjąć łańcuch z gwoździ i przeciągnij na pełnej długości. Nawiń ją nicią z dwóch końców, trochę odchodząc od nich, tak, aby uzyskać pętli, za które będzie dołączone do łuku. Dla wzmocnienia centralnej części (tam, gdzie cięciwa styka się ze strzałą) nawiń nitką i jej.
Porada
Założyć cięciwę na łuk tuż przed rozpoczęciem strzelania. Przechowywać cebulę z wyłączonym cięciwa łuku.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.