Jak zrobić wzór spódnicy roku

Spódnica roku korzystnie podkreśla walory kobiecej sylwetki i delikatnie kryje niedoskonałości. To odzież, w której dama każdej budowy będzie wyglądać elegancko. Spódnica roku musi dokładnie powtarzać zarys kobiecej sylwetki, dlatego najlepiej ten przedmiot ubrania szyte indywidualnie lub dostosowywać do wielkości już gotową rzecz, kupioną w sklepie. Opanować technikę szycia spódnicy roku jest bardzo proste, zacząć trzeba od budowy wzory.

Jak zrobić wzór spódnicy roku

Trzeba

  • – milimetrową, papier;
  • – kalka techniczna;
  • – linijka;
  • – prosty ołówek;
  • – centymetr.

Instrukcja

1
Przed dokonaniem wzór spódnicy roku, zdjąć wymiary z figury: obwód pasa (OD), ud (O) i określić długość spódnicy. Wartości i podziel na pół. Długość spódnicy roku zwykle wynosi 70-75 cm, ale może być krótszy. Sprawdź to wartość, zwłaszcza jeśli jesteś niskiego wzrostu.
2
Zbuduj wzór prostej spódnicy, na podstawie której można modelować pożądany produkt. Narysuj prostokąt, którego szerokość jest równa полуобхвату bioder plus jeden centymetr na wolność облегания, długość odpowiada długości spódnicy.
3
Na przedmiocie przesuń linię bioder. Przesuń linię boczną, która jest równa połowie szerokości prostokąta. Oblicz głębokość rzutki, to będzie różnica wartości ПОБ i POT.
4
Na wzór zbuduj tuck. Oddziel przednią i tylną połówkę spódnice pionowo na pół. Od tych linii, a także od bocznej linii wykroju spódnicy, odstawić w obie strony wymagana odległość. Najszerszej powinna być boczna вытачка.
5
Zaznacz długość rzutki: tylna 12 cm, z przodu 9-10, boczna вытачка dochodzi do linii bioder. Połącz wszystkie kropki rzutki prostymi liniami. Boczny вытачку podnieść na 1 cm nad linią talii i trochę wygładzić ją do środka. Narysuj linię talii.
6
Gdy podłoże jest gotowa przystąpić do modelowania wykroju spódnicy roku. Od linii bioder odstawić w dół 20-30 cm w zależności od wysokości ogona. Narysuj linie poziome.
7
Od rzutki, przesuń palcem w dół pionowe linie aż do przecięcia z linią dołu. U ciebie powinno być cztery klina, po dwa na przedniej i tylnej połówki spódnicy.
8
Na linii dołu z każdej ćwiartki w lewo i w prawo, odstawić na 15-20 cm Połączyć dolne punkty z górnymi. Dół klinów lekko wygładzić.
9
Aby zakończyć wzór spódnicy roku, przenieś każdy szczegół na kreślarskiej oddzielnie. Zrób wzór pasa. Wytnij wzory, według których vykroyte spódnicę na tkaniny i uszyć ją.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.