Jak zrobić filcu

W rzeczywistości filcu – to najwyższej klasy filcu. Czuł, jak wiadomo, jest produkowany przez filcowania wełny. Lub – rozwijają się. Stąd powszechnie znany na Rusi przedmiot butów – buty. W niektórych regionach ich nazywają pręt żelaza.

Jak zrobić filcu

Trzeba

  • – puch lub wysokiej jakości wełna;
  • – wałek lub wałkiem do ciasta;
  • – folia пупырка;
  • – ciepły roztwór mydła;
  • – serwetki.

Instrukcja

1
„Filcu” w tłumaczeniu z języka francuskiego i oznacza „filc”. Odbywa się on z cienkiej sierści wełny, puchu. Głównie używany jest puch królika, kóz, królików, wełna wełniste owce, a także odpady futra papierów zwierząt futerkowych. Istnieją filcu elegancki i ворсовой. Ворсовой z kolei dzieli się na „filc pod zamszowy”, коротковорсовой, welur i длинноворсовой.
2
Filcowanie, lub walca, stanowi proces, w którym włókna wełny konkatenowane i przeplatają się między sobą. Ze względu na specyfikę struktury włókna wełny – чешуйчатости – wełna posiada zdolność do сваливаться. To się nazywa валкоспособностью. W procesie produkcji filcu elastyczne włókna przeplatają się w sposób szczególny, co później daje im zdolność kurczyć pod wpływem mechanicznym w warunkach wilgotności, temperatury i pewnego kwasu środowiska. W wyniku filc obkurcza się na placu do 80%. Przy tym wielokrotnie zwiększa jego gęstość i wytrzymałość.
3
Aby arkusz filcu, który następnie można wykorzystać w celach dekoracyjnych i do rękodzieła, kup puch lub wysokiej jakości wełny, na przykład, na rynku. Lepiej, jeśli u danego wzorca zawierającego kóz lub królików. Można kupić w sieci handlowej wełna, już pomalowanej w terminach kolory.
4
Przed procesem filcowania dobrze растеребите wełna. Jest to proces zakurzone, który wymaga czasu i wytrwałości. W procesie теребления wełna oczyszczona. Jeśli była bardzo zabrudzona, dopuszczalne delikatnie wstępnie prostirnut, ale bez użycia maszyny. Sklepowy samym produktem pośrednim jest już gotowy do filcowania.
5
Przygotuj stół i застелите go folią. Umieść dobrze skoncentrowany roztwór mydła na bazie mydła do prania i wlać dla wygody, w butelce z dozownikiem. Woda do pracy powinien być ciepły. Przygotować arkusze folii-пупырки, fotograficzny wałek lub wałkiem, serwetki. Proszę o cierpliwość.
6
Ułożyć na wilgotnej powierzchni stołu pierwsza warstwa puchu, zwilżyć ciepłą wodą z mydłem z butelki i przykryć folią-пупыркой. Naciskaj, wygładzanie rękami, aby woda równomiernie rozłożone. Zagęścić wałkiem lub wałkiem. Układać kolejne warstwy, wykonując te same czynności, aż do uzyskania pożądanej grubości blachy. Niechcianą wodę i pianę należy usuwać szmatką.
7
Po wyłożeniu i прокатав 5-7 warstw, osuszyć nadmiar wody ręcznikiem. Przytnij nożyczkami nierówności i na suche. Produkty gotowe użyj do produkcji zabawek, dekoracji odzieży i obuwia. A wszystkie wady „pierwszego naleśnika” należy pamiętać w kolejnych próbach.
Porada
Do wykonania filcowej kapeluszy, ubranym kończyć studia uciskowe należy stosować specjalne puste lub klocki.

logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *