Jak rozwijać papryka jalapeno

Papryka jalapeno jest palenie owoc lub, jak go inaczej nazywają – chile, który osiąga od 5 do 9cm długości. Roślina pochodzi z Meksyku, właśnie tam go uprawiają. Nawet nazwa „jalapeno” pochodzi od miasta Xalapa, gdzie tradycyjnie uprawiana. Tę roślinę można sadzić i na swojej farmie, co najważniejsze, zachować podstawowe zasady i zalecenia.

Jak rozwijać papryka jalapeno

Instrukcja

1
Przygotowanie nasion. Początkowo przygotować nasiona do sadzenia (można je kupić w specjalistycznym sklepie). Aby to zrobić, przygotować słaby roztwór nadmanganianu potasu i nasączyć nim wacik (gazę). Na nim ułożyć nasiona i przykryć je. Należy je przechowywać w ciepłym miejscu na 2-3 dni, tropi, aby wacik (gaza) zawsze był nieco wilgotny.
2
Przygotowanie sadzonek. Nasiona высеивайте za wiosną – od marca do kwietnia miesiąc. Jest to idealny okres do dobrego kiełkowania. Pamiętaj: sadzonka rośnie 50-70 dni. Wcześniej przygotuj małe pola do sadzenia nasion. Podkład można kupić już gotowy do upraw roślinnych, w nim optymalna zawartość wszystkich niezbędnych składników. Możesz też przygotować go samodzielnie. Aby to zrobić, wymieszać 0,5 części piasku z torfem, 1 część gleby, 2 części próchnicy. Na wiadro otrzymanej mieszaniny, dodać 2 szklanki popiołu. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i wlać do przygotowanej skrzynki sadzonek.
3
Sadzenie nasion. Nasiona siać nie głęboko – 1-1,5 cm od Razu po posadzeniu trochę polać je. Papryka jest bardzo wrażliwy na ciepło, więc przykryć pocztowe szkłem lub folią. Pojemnik z рассадой odłóż w ciepłe miejsce, ale nie bezpośrednie działanie promieni słonecznych, w przeciwnym razie zginie. 2-3 razy w tygodniu wietrzyć swoje sadzonki, aby wilgoć nie zbierał i nie rzutują na kiełki. Jak tylko pojawią się 2-3 listki na każdym zakładzie, рассадите ich pojemność jest większy, проредив i usuwając słabe pędy. Nie zapomnij przy tym o podlewanie. Musi być regularne, ale umiarkowane.
4
Sadzenie sadzonek w otwartym terenie. Najbardziej odpowiedni czas do lądowania – maj-czerwiec miesiąca włącznie. Sadząc zostawić małe nawy – 40-45 cm Jak tylko roślina osiągnie wysokości 12-15 cm, прищепите punkt wzrostu, przy tym zostawić kilka pędów bocznych. Tak jak idealna temperatura dla wzrostu papryki jalapeno wynosi 25-30 stopni, wskazane jest, aby zorganizować szklarni.
5
Opatrunek. 2-3 razy w sezonie pieprz należy pasz nawozów. Do tego można rozcieńczyć nawóz z wodą w stosunku 1:10 lub kupić specjalną mieszankę „Bodziec”. Również do tego celu świetnie nadaje się зольный roztwór (na wiadro wody 1 szklanka popiołu).
6
Gromadzenie zbiorów. Papryka jalapeno zbieraj zielone, począwszy od drugiej połowy lipca. To właśnie w tym okresie jest on w pełni dojrzewa i jest gotowy do spożycia.
logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *