Pierwsza książka: jak stworzyć bestseller

Literackim talentem, w mniejszym lub większym stopniu, mają wiele osób. Ktoś z nich myśli o napisaniu książki, inne nawet zaczynają pisać. Ale doprowadzić tę sprawę do końca udaje się nielicznym. Czy istnieją jakieś tajemnice писательского umiejętności?

Pierwsza książka: jak stworzyć bestseller

Instrukcja

1
Postanowił napisać książkę. Spróbuj zorientować się w tym, co was do tego skłania, czego naprawdę chcesz? Najbardziej pamiętne dzieła wychodzą spod pióra autora w przypadku, gdy ma coś do powiedzenia czytelnikowi. Fabuła książki może być bardzo ekscytujące i dynamiczne, mogą ją wydrukować w dużym nakładzie, usunąć z niej film. I tak ta książka może być całkowicie pusty. Z drugiej strony, są autorzy, których książki też publikowano i wydawane są solidni w milionach egzemplarzy, po nim kręcą filmy. Ale to książki coś pozostawiają w duszy, na długo zapamiętane. Utworzone w nim filmy można oglądać w kółko. Dobre książki są pisane o ludziach, wszystko w nich jest tylko tłem dla rozwijania charakterów bohaterów. Staraj się nie odbiegać od tej zasady.
2
Pracując nad fabułą książki, należy włożyć w niego główny konflikt – to, co spowoduje rozwój fabuły. Na przykład, główny bohater – złodziej. Ale w pewnym momencie, będąc przed wyborem, że postępuje tak, jak powinien zachowywać się człowiek. Jego sumienie bierze górę, wznosi się nad swoim „ja” w imię wyższych ideałów. Czytając książkę, czytelnik сопереживает tego bohatera, on mu się interesujące. Z drugiej strony, absolutnie pozytywny i starannie „imię” postać będzie wyglądać interesująco.
3
Наделяйте nawet pozytywnych bohaterów tymi lub innymi wadami. Takie drobiazgi dodają postaci książki tożsamości, sprawiają, że jest bardziej żywy i ciekawy dla czytelnika. I odwrotnie, najbardziej znany łotr może mieć jakieś pozytywne cechy. Wprowadzone w obrazy bohaterów drobne szczegóły, które charakteryzują ich z tej czy innej strony. Niby drobny szczegół może powiedzieć o bohaterze książki więcej niż kilka stron opisu.
4
Książka musi być ciekawa. Zawsze czuje ścianę, oddzielającą opis od „wody”. Nigdy nie należy pracować na ilość, jakość tekstu powinno stać na pierwszym miejscu. Przyzwyczaić się pisać codziennie, ale nie budować to reguła. I jeśli czujesz, że praca nie idzie, odłóż tekst na dzień-inny.
5
Istnieją dwa podstawowe sposoby pracy nad książką. Pierwszy sprowadza się do tego, że autor z góry uważa, że we wszystkich szczegółach fabuła i potem tylko przenosi go w tekst. Ale jest i druga opcja, gdy autor nie ma dokładnego pojęcia o tym, jak potoczy się jego los bohaterów. Czasami pisanie książek może rozpocząć się tylko z jednej всплывшей w świadomości zdanie. Za nim uplasował się druga, trzecia, stopniowo krosno zarys fabuły. Przy tym bohaterowie zaczynają żyć własnym życiem, tylko autor opisuje wszystko to, co dzieje się przed jego wewnętrznym okiem.
6
Należy zwrócić uwagę na brzmienie tekstu. Jakość tekstu jest w dużej mierze podobny do wierszy, tak jak ma swoją wewnętrzną rytmiką. Podczas czytania oczu nie musi się potknąć się, natknąć się, zdanie musi płynnie jedna w drugą. Przerwy w odpowiednich miejscach tylko podkreślają ритмику tekstu, co czyni go czytelnym i łatwym do zrozumienia.
7
Wpisz w dzieło kilku wątków i duże (w rozsądnych granicach) ilość znaków. To pozwoli ci łatwo przenieść z jednego miejsca do drugiego, kontrolując wydarzenia i postacie. Przy tym można dynamicznie kończyć rozdziału, wspieranie zainteresowanie czytelnika. Nigdy nie buduj działka na konsekwentnym opisie tego, co dzieje się z jednym bohaterem, to ciągłe opowiadanie męczy czytelnika. Należy różnorodność – zmiennik opis wydarzeń z różnymi bohaterami dzieła, w tym właśnie czytelnik stopniowo zobaczy pełny obraz tego, co się dzieje.
8
Tekst jest gotowy. Przeczytaj go co najmniej dwa razy, tylko w tym przypadku, można wyłowić podstawowe błędy i wpadki. Jeśli masz kilka wątków, kontroluj czas wydarzeń, nie powinno być niejasności. Вычитав tekst, udekorować go odpowiednio, wymagania edytorskie rękopisów można znaleźć na stronach internetowych wydawców. Po tym pozostaje ci wysłać dzieło w to lub inne wydawnictwo i oczekiwać wyników.
logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *