Jak narysować różę

Rose – jeden z najpiękniejszych kwiatów, a także złożonych w technice rysowania z powodu budowy swoich płatków. Jednak możliwe jest ładnie narysować różę i bardzo nie męczyć прорисовыванием części.

Jak narysować różę

Trzeba

  • Arkusz papieru, ołówka, gumki, materiały do pracy w kolorze.

Instrukcja

1
Przygotować do pracy materiały. Umieść arkusz papieru w zależności od wybranego wzoru – pojedynczy kwiat, bukiet w wazonie lub w koszyku, i tak dalej. Ołówkiem zacznij wykonywać szkic.
2
Набросайте schematycznie jakieś inne obiekty rysunku oprócz kolorów – stolik, wazon, podkładki, kosz. Następnie dużym kręgiem podajcie pączek lub kilka pąków róż na rysunku. Od nich przesuń linie-łodygi.
3
Dalej przechodzimy do pracy nad pączkiem. Aby narysować piękne płatki, można wybrać kilka ruchów. Całkiem możliwe, przedstawiać dekoracyjne, prymitywną różę. W tym celu w górnej części koła-przedmiotu narysuj „ślimaka” lub płaskiej spirali, jakby to zakręcone w bud płatki. Dalej należy oznaczyć granice pączka, i złóż go kilkoma objawionych płatków.
4
Możesz narysować podłodze ozdobną różę. Do tego po bokach „ślimaki” przesuń w dół, dwie linie i połączyć je na dole w bud. Następnie narysuj najpierw dwa boczne płatki, potem os i dalej stopniowo „budowania” puszystość dziewczyna.
5
Jeśli starasz się przedstawiać różę możliwie jak prawdziwy kwiat, to zacznij rysować z rdzenia, który narysuj w postaci kropli. Dalej łukowatymi liniami „budowania” kwiat. Każdy płatek może być podobny do innych. Bliżej końca pracy rozmiar płatków zmniejszać. Nie zapomnij o чашелистик.
6
Na każdej łodydze narysuj liście róży, mają kształt szerokiej krople, krawędzie lekko зазубрены. Прорисуйте łodygi i kolce na nich. Im bliżej чашелистику – tym więcej według własnego rozmiaru kolce. Przygotuj materiały do pracy w kolorze.
7
Wykonywać pracę w kolorze możesz farby, ołówki, markery, można zastosować techniki mieszane. Pociągnięcia pędzlem lub akcenty staraj się nakładać w formie płatków. Można też najpierw nałożyć jeden główny kolor kwiatu, a następnie grać z nutą, albo od razu w trakcie pracy mieszać kolory i robić przejścia. Jedna i druga technika daje ciekawe efekty. Dalej prace nad łodygi i liści, stosując tę samą technikę, co i z pąków. Nie zapomnij o tło.
logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *