Jak narysować lenistwo

Jedna z najbardziej trudnych, ale ciekawych dziedzin sztuki – ilustrowanie stanów. Dobry artysta jest w stanie dokładnie oddać nastrój i emocje, a nauczyć to nie jest takie trudne.

Jak narysować lenistwo

Trzeba

  • Papier zwykły ołówek, kredki, farby.

Instrukcja

1
Rysunek stanów – zadanie, które wymaga zastosowania twórczej фантази. Lenistwo można przedstawić w postaci pewnego istoty, całym swoim wyglądem reprezentuje niechęć do niczego. Ale łatwiej zacząć od rysowania ленящегося człowieka. Najczęściej lenistwo związane z лежачим pozycji lub snem. Ziewanie osób również będzie kojarzyć się z tym stanem. Aby lepiej zrozumieć, jak narysować lenistwo, przypomnijcie sobie własne odczucia w takich chwilach.
2
Najprostszym sposobem będzie przedstawiać lenistwo w postaci leżącego na kanapie człowieka. Najprawdopodobniej, jego ciało musi być w pełni zrelaksowany, ręce bezsilnie zwis z kanapy. Aby podkreślić, że to właśnie lenistwo, można dodać do obrazu specjalne symbole graficzne-wyjaśnienia, np. stos książek lub dokumentów obok kanapy, jak by wypadł z ręki i leżące na podłodze okulary lub ołówek itp. Stan lenistwa można podkreślić charakterystycznymi gestami: полуприкрытые lub zamknięte oczy, ręka przycisnęła do czoła, зевание, wyrzuty ramion itp.
3
Dobrać się przedstawiać pomyślany scenę lub postać, przed przystąpieniem do rysowania samego obrazu. Przystępując do чистовому opcji, wykonaj szkic ołówkiem – jeśli jakiś element nagle się nie uda, to będzie łatwo naprawić. Aby nadać zdjęciu duży realizm, aktywniej użyj techniki światłocienia – to do tego dobrze pomaga podkreślić wyraz twarzy.
4
Pamiętaj, że stan lenistwa najczęściej wiąże się z wewnętrznym niewygodą, poczuciem winy. Dlatego wyraz twarzy portretowanej osoby jest dozwolone zrobić nieco cierpiących lub winny. Najprościej można to przedstawić za pomocą brwi – niech ich wewnętrzne części są lekko przesunięte i uniesione. Pamiętaj, że przy tym skóra czoła niezmiennie pokryje się zmarszczkami. Te proste akcenty sprawią, że obraz lenistwa bardzo naturalnej.
Porada
Aby jak najbardziej realistycznie przedstawiać lenistwo, poćwiczyć przed lustrem. Przypomnijcie sobie ten stan i zrób odpowiedni wyraz twarzy, a następnie zapamiętać lub szybko nie zapomnij przerysować go.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.