Jak zrobić kopię

W wielu twórczych zajęciach mistrza wymaga narzędzia, które trudno znaleźć w sklepach – na przykład formy do odlewu z gipsu lub innych materiałów. Formy mistrzów wymagane są różne i nie zawsze wiedzą, gdzie je zdobyć. Jednak nie jest to technologia, która pozwala samodzielnie wykonać prostą elastyczną formę dowolnych kształtach. Materiałem do tworzenia takich form jest dwuskładnikowy silikon.

Jak zrobić kopię

Instrukcja

1
Kup silikon i katalizator dla niego. Następnie przygotuj pojemnik, w który będziesz wlewać mieszankę, z dowolnego trwałego nieprzepuszczalnej materiału za pomocą kleju lub weź jakąś gotową formę.
2
W pojemniku ułożyć warstwę specjalnego rzeźbiarskiej незатвердевающего plasteliny tak, aby plastelina wypełnione do połowy.
3
Wygładzić powierzchnię plasteliny, a następnie nałożyć na niego model, który chcesz się odlać. Nie zapomnij w kilku miejscach przebić plastelina, aby forma nie смещалась.
4
W powstałą пластилиновую formularz wsypać coś suche i płytkie, aby zmierzyć wielkość formy. Wypełniając formularz sypkim materiałem, zapakować do woreczków go do wymiarów pojemność, aby obliczyć odpowiednią ilość w gramach.
5
Powierzchnia modelu nasmarować środkiem myjącym, woskiem lub olejem. Po tym, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją, w odpowiednich proporcjach połączyć oba składniki silikonowej masy, a powstałą mieszankę cienkim strumieniem wlać do formy na krawędzi progu.
6
Po tym, jak boczne ścianki formy отвердеют, usuń plastelina i ponownie nasmarować i model, i kształt.
7
Przygotuj silikonowej mieszanki i wlać jej kształt z włożonymi w niej modelem. Pozostało czekać na całkowitym wyschnięciu i związaniu silikonu.
8
Po tym otworzyć formularz, należy wyjąć z niej model i ponownie połącz krawędzie kształtu za pomocą parafiny, gipsu, żywicy polimerowej lub parafiny.
9
Aby twoja forma do odlewu służyła długo i skutecznie, należy pamiętać, że nie można jej zbyt silnie napinać, okaże się, składać na pół i naruszać integralność tnącymi przedmiotami. Traktuj formie delikatnie.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.