Jak zrobić katapultę

Katapulta – to starożytna rzucanie broni, являвшееся podstawą artylerii tych czasów. To pozwalało rzucać kamienie na trzy sposoby: poprzez rozciąganie włókien, skręcanie ścięgien i stosowania przeciwwagi. Ten ostatni sposób korzystamy, aby wykonać małą katapultę, czyli wykorzystujemy energię padającego przeciwwagi.

Wykonanie mini-katapulty zabierze cię na kilka godzin

Instrukcja

1
Do tworzenia takiej katapulty potrzebne są listwy drewniane o przekroju 5 mm kwadratowy kształt, trochę sznurka, kilka gwoździ lub kleju. A także para крышечек od szklanych butelek piwa lub napoje.
2
Musisz stworzyć nacisk i skręcanie бечевы dla пускающего dźwigni. Lepiej zrezygnować ze złożonego metody skręcanie sznurka za pomocą klinów i zwrócić się do innej metody, bardziej prostego: lina trzeba zaciągnąć bezpośrednio w podstawę do katapulty.
3
Wyposażona w prowadnice do пускающего dźwigni, inaczej odejdzie na bok podczas „walki trakcie”. Z prowadnicami dźwignia będzie poruszać się jasno i ściśle w linii prostej.
4
Wzmocnić część nagłowną. Zapobiegnie to rozsypywanie swojej jeszcze niestabilnej konstrukcji na mniejsze części po pierwszym odpaleniu. Walki poprzeczny powinien uderzyć się w mały drewniany брусочек, położony na głowy część katapulty. To znajdzie urządzenie i poprawi kąt strzału. Przełącz na рычажку drut hak. Na podstawie zamontować mechanizm rozruchowy.
5
Замотайте teraz skórzanym worku część nagłowną katapulty. To również zagra rolę dodatkowej ochrony i złagodzić cios dźwigni. Z mineralnej czapki zrób pojemnik na swoich „bojowych” ładunków. Katapulta jest gotowa! Strzelać małymi kamieniami ona będzie na odległość około 2 m. To wszystko.
Porada
Na koniec zamontować na część nagłowną herb-korek od butelki z napisem. Ustawić katapultę można na miękkie nogi wykonane z drzewa balsa.

logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.