Jak zrobić karmnik dla ptaków

Zima, szczególnie brutalna – trudny czas dla tych ptaków, które nie odlatują do cieplejszych klimatów. Im w zimne dni, więc potrzebuje pomocy ludzi. A mieć ją bardzo łatwo. Bułka tarta, nasiona słonecznika, trochę proso, ziaren, maleńkie kawałki słoniny, – i ptaki już nie zginą. Można, oczywiście, po prostu wsypać pokarm na śnieg. Ale o wiele lepiej zorganizować dla ptaków choćby najprostszego dokarmianie ptaków. Potrzeba tylko trochę wolnego czasu i najprostsze materiały.

Jak zrobić karmnik dla ptaków

Trzeba

 • – pusty pakiet z mleka lub soku;
 • – nożyczki;
 • – sznurek lub linkę;
 • – butelka z tworzywa sztucznego;
 • – arkusz sklejki;
 • – piła;
 • – pilnik lub skórka;
 • – osełki;
 • – gwoździe;
 • – klej;
 • – młotek;
 • – drut.

Instrukcja

1
Weź pusty pakiet z mleka lub z soku, wyciąć w jego bocznych ściankach te same okrągłe otwory (naprzeciwko siebie). Średnica otworów musi być wystarczająco duży, aby ptak spokojnie wleciała do środka koryta, a potem, dość, tak samo łatwo ją opuściła.
2
Pakiet opłukać wodą i wysuszyć. Po czym wsypać na dno karma (nasiona, ziarna, itp.) i z pomocą sznurki, koronki, przewody zawiesić karmnik na cienkiej gałęzi drzewa, dość wysoko nad ziemią (dla ochrony od kotów). Można przymocować ją od zewnętrznej strony ramy okiennej. Ptaki szybko odkryją źródło paszy.
3
Około taką samą prostą karmnik można zrobić z pustą bezbarwne butelki z tworzywa sztucznego, najlepiej o pojemności 1,5 litra. W jej ścianie wykonać otwór, przez niego wsypać pokarm i zawiesić na szyi górę na oddział lub za oknem. Aby chronić jedzenie przed dostaniem się nadmiaru wilgoci, butelka powinna być zamknięta pokrywą.
4
Jeśli masz trochę więcej wolnego czasu i umiejętności pracy z drewnem – można zbudować bardziej skomplikowany i piękny karmnik, który będzie służyć jako jadalnia dla większej ilości ptaków. Weź arkusz sklejki (można cienkich, o grubości 4-5 mm), odciąć od niego dwa kwadraty o wymiarach 25х25см. To będą donce i pokrywa koryta.
5
Oczywiście, spacer po торцам pilnikiem i papierem ściernym, aby nie było ostrych wiórów. Potrzebne są jeszcze 4 rolek słupka o wysokości około 12-14 cm Najlepiej напилить na te odcinki bloku o przekroju 2,5×2,5cm.
6
Teraz приколотите gwoździami donce i pokrywę koryta stalowych na końcówkach słupów umieszczonych w rogach. Dla pewności możesz jeszcze, że spudłujesz końcówki klejem, odporny na wilgoć.
7
Górne gwoździe staraj się nie strzelić do końca, zrób tak, aby ich kapelusze trochę wystawały nad pokrywą. Karmnik jest praktycznie gotowa, trzeba tylko zadbać o to, aby jedzenie nie wysypała się z powodu wiatru lub tłoku ptaków. Do tego wyciąć z tej samej sklejki ogrodzenia – paski sklejki w kształcie prostokąta, o szerokości 3-4 cm, i przyklej je po bokach na dole.
8
Owinąć kawałki drutu wokół górnych gwoździ, wbij je do końca, skręć temat kończy się dokładnie nad środkiem koryta i powiesić ją na drzewie.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.