Jak zrobić hełm kosmonauty

Starsi ludzie pamiętają okres, kiedy prawie wszystkie dzieci marzyłeś, aby stać się astronauci. Chłopaki z entuzjazmem budowali makiety statków kosmicznych, robili skoczek lato plisowana kostiumy w postaci skafandrów z hełmami. Dzisiaj zainteresowanie kosmicznej tematyce u młodego pokolenia zgasł – dlaczego nie spróbować go ożywić?

Jak zrobić hełm kosmonauty

Instrukcja

1
Wykonanie domowej roboty skafander dla маскарадного kombinezonu kosmonauty zacznij od przygotowania podłoża. Jako taki skorzystaj z wlotem powietrza. W надутом stanie musi być znacznie większa głowy dziecka i do tego mieć formę, maksymalnie zbliżoną do kulistych.
2
Nadmuch piłkę, zacznij nakładać na niego ze wszystkich stron warstwa za warstwą papier-mache. Pierwsze warstwy przylegające do piłki, zrobić z zwykłego papieru – ona gęstsza, a dla kolejnych użyj gazety. Zatrzymaj się wtedy, gdy grubość ścianki przyszłości kasku wynosi kilka milimetrów.
3
Pozostawić przedmiot do wyschnięcia na kilka dni. Gdy stanie się ona całkowicie sucha, pierce piłkę igłą bezpośrednio przez warstwę papier-mache, i on pęknie. Weź wzorcowy nóż i delikatnie, aby nie powyginać powstałą kulę, przeciąć na dole okrągły otwór do głowy, a z przodu – do twarzy. Upewnij się, że kask łatwo się zakłada i zdejmuje..
4
Teraz przygotuj szklaną, która jest dostępna u wszystkich prawdziwych kosmicznych kasków. Wyciąć go z plastikowej butelki i przykleić. Ale pamiętaj, że игрушечному hełmu, w przeciwieństwie do tego, szczelność jest przeciwwskazane! Dlatego na obwodzie szyby wywiercić szereg otworów o średnicy kilku milimetrów.
5
Teraz gotowy produkt należy malować. Prawdziwe hełmy kosmonautów – srebrzyste. Jest to konieczne, aby zapobiec ich nagrzewania promieniami słonecznymi. Ale malować zabawki kask srebrną farbą z puszki nie można, ponieważ jest ona toksyczna. Najlepiej użyj do tego jasno-biały gwasz. Przed tym, jak korzystać z gotowego produktu do spektaklu lub gry w kosmonautów, daj farbie do całkowitego wyschnięcia. Można dodatkowo wykupić kask markery lub tej samej gwasz: narysować bransoleta to tylko dekoracja śruby, zrobić napis, a wewnątrz okleić miękką szmatką (nie zasłaniając otwory wentylacyjne), aby było wygodniej nosić.
Należy zwrócić uwagę
Należy zapewnić możliwość normalnego oddychania dziecka w kasku.

logo
Article Categories:
Hand-made

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *