Jak zrobić długi avatar Vkontakte

Maksymalny rozmiar obrazu, który można umieścić jako avatary na swoim koncie „Vkontakte”, wynosi 200*500 pikseli. Pobieranie obrazu większego rozmiaru nie ma sensu – to nadal będzie proporcjonalnie wpisane w te ramy.

Jak zrobić długi avatar Vkontakte

Trzeba

  • Adobe Photoshop.

Instrukcja

1
Otwórz program Adobe Photoshop i utwórz nowy dokument. Raz ustawić odpowiednią szerokość 200px wysokości i 500px. Rozdzielczość ustaw więcej, a to битность trybu kolorów nie jest tak ważna, można ją zostawić domyślnie jest to 8 bitów.
2
Zacznij od tła. Można po prostu zalać go kolorami, za pomocą narzędzia wiadro z farbą” na pasku po lewej stronie, lub stosując „Gradient”. W tym przypadku jako podstawowego tła wykorzystano obraz. Aby nie искажалась przy вписывании, przytrzymaj Ctrl i ciągnąć za wypoczynkowa, zwiększając lub zmniejszając obraz do żądanego rozmiaru.
3
Wklej zdjęcie, które najbardziej odzwierciedla istotę lub to, kim chcesz stanąć przed gośćmi swojej strony. Jednak to właśnie w awatarze będą cię oceniać w pierwszej kolejności. Jeśli zdjęcie można umieścić nie chcesz, to w tle można napisać swój nick. W tym przypadku warto grać z tekstem – użyj dodatkowe czcionki, zmieniać przezroczystość i stopień wypełnienia, właściwości samego warstwy. W tym przypadku zostały wykorzystane efekty cienia i wewnętrzny blask, a w nałożeniu warstwy wybrano zaciemnienie.
4
Dodaj efekty artystyczne za pomocą szczotki. Można skorzystać z standardowymi lub znaleźć zestawy na specjalistycznych stronach internetowych. Przed użyciem pędzla utwórz nową warstwę, klikając Shift+Ctrl+N.
5
Utwórz kolejną warstwę, aby dodać ramkę. Następnie wybierz narzędzie „zaznaczenie Prostokątne” i przy jego pomocy zaznacz nie cały obraz, a odchodząc od krawędzi na kilka milimetrów. Naciśnij klawisze Shift+Ctrl+I, wybór odwrócony. Wlać go na biało, a w sposobie mieszania ustaw „Miękkie światło”.
6
Jeśli chcesz uzyskać wysokiej jakości obraz, praca w profesjonalnym programie graficznym. Jeśli nie umiesz z niego korzystać, to otwórz zdjęcie lub obrazek w Paint i przyciąć tak, aby obraz wpisało się w odpowiednie ramki. Wadą wbudowanego edytora w tym, że dokładnie ustawić żądane wymiary nie uda.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.