Jak zresetować komputer w BMW

Komputer pokładowy śmiało można nazwać wiernym pomocnikiem kierowcy, bo on wie wszystko i może w porę podpowiedzieć, ale od czasu do czasu trzeba go ponownie ustawić. A czasami zdarzają się sytuacje, gdy wymagana jest zmiana ustawienia z „zera”.

Jak zresetować komputer w BMW

Trzeba

  • – instrukcja obsługi samochodu.

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, którą należy uważnie przyjrzeć się ręce, za pomocą którego odbywa się zarządzanie obecnych w każdym samochodzie wycieraczek (дворниками). W końcowej części rękojeści znajdują się elementy sterujące BC (komputer pokładowy). Jednym z takich elementów można wymienić przełącznik funkcji, a drugim – Reset. Ten szczegół jest przycisk zerowania, a także skasowania wszystkich danych komputera pokładowego.
2
W menu komputera pokładowego wybrać SUN 1 lub SUN 2. Te odczyty można zerować oddzielnie, co pozwolić sporządzić charakterystykę porównawczą danych na pewien okres czasu.
3
Teraz trzeba włączyć zapłon. Na początek trzeba nacisnąć Reset, po czym staraj się przytrzymać ten przycisk przez dwie sekundy, co najmniej. Wybierz w menu opcję EN values. W ten sposób postawisz liczniki średniej i bezwzględnego zużycia paliwa na zero, a wraz z tym uśrednionej prędkości auto i ilość czasu ruchu.
4
Zresetuj na zero wszystkie dane, które zawiera komputer pokładowy. Po tym na wyświetlaczu powinien pojawić się wiersz – – -. Zrobiwszy to, należy zabezpieczyć Reset za pomocą jednego krótkim naciśnięciu.
5
W ten sam sposób należy zresetować wskaźniki, które służą sygnałem o tym, że nadszedł czas, aby zatankować.
6
Zresetuj absolutnie wszystkie dane BC (komputer pokładowy). Odłącz akumulator zaciski. Po tym należy przeczekać jakiś czas – przynajmniej 10 minut.
Należy zwrócić uwagę
Po wygaśnięciu w pierwszej parze kilometrów można zauważyć, że w trakcie jazdy jest wzrost rezerwy skoku na paliwie znajdującym się w zbiorniku. Jest to spowodowane tym, że od momentu ostatniego wyzerowania wskaźników uwzględnia się średnie koszty paliwa.

Porada
Pamiętaj: im większa odległość, który przechodził od momentu ostatniego wyzerowania, bardziej niezawodny i bardziej stabilne są wszystkie wskazania zużycia paliwa i średniej prędkości na paliwie pozostałym w zbiorniku.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.