Jak nakleić folię тонировочную

Przyciemniane szyby w samochodzie chronią kierowcę i pasażerów przed słońcem i wzrokiem ciekawskich, nadają samochodem stylowy i nowoczesny wygląd. Nakleić тонировочную folię można własnymi rękami, oszczędzając pieniądze na podróż do myjni.

Jak nakleić folię тонировочную

Trzeba

  • – nożyczki;
  • – folia;
  • – linijka;
  • – łopatka;
  • – szmata;
  • – roztwór mydła.

Instrukcja

1
Przygotowanie szkła do nakładania barwienia. Delikatnie zdejmij je, umyć i przetrzeć benzyną. Nie powinno być najmniejszego brudu, kurzu, smug. W przeciwnym razie po naklejeniu pod folią mogą pojawić się brzydkie grudki. Suszenie szkła. Można nie wyjmować ich, jednak przy tym nakładanie folii wymaga dużej zręczności.
2
Przykryć stół folić, pamiętając, aby nie było na niej kurzu i piasku. Zrób roztwór z wody i mydła. Wyciąć folię pożądany kształt, pozostawiając naddatek w kilku milimetrów. Połóż na stół szkło.
3
Nanieść na szkło mydłem. Lepiej użyć spryskiwacza – ta czynność pozwoli osiągnąć równomierne. Ostrożnie zdejmij folię ochronną z kawałka barwienia. Zmocz zerwać stronę тонировочной folii roztworem.
4
Delikatnie spłaszczyć folię na szyby za pomocą łopatki lub szmaty. Nie naciskaj zbyt mocno – folia może być rozdarty. Разглаживайте w kierunku od środka do krawędzi szkła. Folia powinna szczelnie przylegać do szyby, najmniejsze pęcherzyki i nierówności są niedopuszczalne. Jeśli powietrze znalazł się pod folię, trzeba go wycisnąć i osiągnięcia wysokiej jakości przylegania. Sfazować krawędzie folii. Zostaw szkło na kilka godzin do wyschnięcia. Sprawdź, czy dobrze trzyma się folia. Zamontować szkło na samochód.
Należy zwrócić uwagę
Nakładanie тонировочной folii nadaje samochodowi widok, chroni wnętrze od wypalenia pod słońcem, ułatwia pracę автокондиционера, utrzymuje odłamki przy łamaniu szkła, znacznie zwiększa komfort kierowcy i pasażerów, zmniejszenie oślepiające efekt reflektorów nadjeżdżających z naprzeciwka.

Porada
Przy zakupie тонировочной folii wybrać ten odcień, który pięknie komponuje się z twoim autem. Nie warto korzystać z bardzo ciemny odcień – to może przyciągnąć szczególną uwagę POLICJI i utrudnić przejście przeglądu technicznego.

logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *