Jak nakleić folię самоклеющуюся

Самоклеющуюся folię można użyć i do drobnych napraw powierzchni, i do dekoracji, a do dużych prac. Jest łatwy w obsłudze, trwały i dość tanio kosztuje. Bogactwo wyboru koloru, faktury, wzór tej folii po prostu ogromne. Można wybrać całe rolki wyroby i małe elementy ornamentu. Meble, szkło, ściany, metal – wszystkie te powierzchnie nadają się do oklejania folią.

Jak nakleić folię самоклеющуюся

Trzeba

  • – ołówek lub długopis;
  • – linijka lub metr;
  • – nożyczki;
  • – czasami hamulce nóż;
  • – miękka szmata;
  • – suszarka do włosów i klej do tapet.

Instrukcja

1
Zaktualizuj meble kuchenne z pomocą samoprzylepnej folii – to znacznie tańsze, niż zakup nowej. Efekt witrażu można uzyskać za pomocą folii z przezroczystym wzorem. Udekoruj lustro i płytki w łazience kwiecistym ornamentem wszystkie z tej samej etykiety samoprzylepne. Pokój dziecięcy, ozdobić, trzymać na meble jasne śmieszne rysunki.
2
Przygotować powierzchnię do pracy. Wyczyścić ją od tłuszczu, brudu i kurzu, należy wytrzeć do sucha czystą szmatką. Jeśli chcesz, odtłuścić podstawę pod folię do mycia naczyń lub (w skomplikowanym przypadku), alkaliczny roztwór. Polerowane lub lakierowane powierzchnie idealnie nadają się do oklejania folią.
3
Czyste deski lub sklejki zagruntować laminatów lub gruntowych lakierem, można użyć metylu klej do tapet. Растрескавшуюся i nierówną powierzchnię zagruntować szpachlą i przeszlifować papierem ściernym. Potem tę podstawę, należy pokryć podkładem na bazie akrylu, aby samoprzylepna folia dobrze trzymała.
4
Szkło, metal, plastik, lakier i inne gładkie powierzchnie lekko zwilżyć roztworem wody i detergentu.
5
Pokrój folię do twoich wymiarów. Z tyłu urządzenia znajduje się autofaucet siatki, który znacznie ułatwia pracę w разрезанию.
6
Oddziel papierowym folii na 5 cm, umieść materiał na powierzchnię i przykleić wolna krawędź dokładnie. Jedną ręką delikatnie i równomiernie оттягивайте papier, a drugi – разглаживайте samoprzylepne folie miękką szmatką lub ręcznikiem. Расправляйте materiał od środka do krawędzi, aby uniknąć pojawienia się pęcherzy. Jeśli jednak powstały, zrób to miejsce cienką igłą i wypuść powietrze spod folii.
7
Jeśli chcesz nakleić folię na cały kąt, kawałek wyroby podgrzać zwykłym odpadem, suszarka do włosów. Rozgrzanym film szybko i delikatnie przykleić, lekko ciągnąc, i należy zagiąć krawędzi. Równe kąty надрежьте i zginać kolana.
8
Duże powierzchnie takie jak ściany, оклеивайте tak samo jak tapety. Do полотнищам, idącym na zakładkę, dodajcie naddatek w 1-1,5 cm Самоклеющуюся folię trudno umieścić na styk, pracuj ostrożnie, oddzielając papier po trochu.
9
Na смоченное roztworem detergentu szkło połóż folię bez papierowej podstawy i nadać jej odpowiednią pozycję. Łatwiej jest pracować przy tapetach gładkich powierzchni. Docisnąć materiał do podłoża i ręcznikiem wygładzić powierzchnię w kierunku do wszystkich krawędzi, usunięcie wody.
logo
Article Categories:
Projekt mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *