Jak podlewać paproci

Aby zwierzęta rośliny dobrze rosły, należy wziąć pod uwagę, skąd pochodzą. Ojczyzna większości gatunków ozdobnych paproci – subtropikalne lasy, dlatego korzystne dla nich będzie wilgotny ciepły mikroklimat. Jeśli paproci pochodzi z północnych szerokościach geograficznych, temperatura i wilgotność pomieszczenia muszą być niższa.

Jak podlewać paproci

Instrukcja

1
Wiele paprocie nie lubią bezpośredniego nasłonecznienia, więc nie można ich trzymać w pobliżu południowego okna. Podlewać paprocie należy ciepłą miękką wodą. Podczas wegetacji podlewanie powinno być obfite. W okresie spoczynku i spowolnienia wzrostu ilości wody należy zmniejszyć, jednak nie wolno dopuścić do wysuszenia gleby.
2
W tym samym czasie, trzeba pamiętać, że nadmierna wilgoć też nie pójdzie na korzyść roślin. Im wyższa temperatura w pomieszczeniach, tym częściej trzeba podlewać.
3
Liście paproci (вайи) również potrzebują wilgoci. Обрызгивайте je codziennie wodą z rozpylacza, w najgorętszy czas w roku i w czasie sezonu grzewczego – co najmniej trzy razy dziennie.
4
Garnek z папоротником wrzuć na tacę wypełnioną żwirem i wodą. Wilgotne od wodnych wdychane powietrze będzie korzystnie wpływać na rośliny. Regularnie подливайте wodę do garnka. Ziemię w doniczce przykryć wilgotnym mchem dla ochrony przed wysychaniem.
5
Jeśli paproć tak rośnie, że w zbiorniku nie ma miejsca dla nawadniania, opuść całą pulę wprowadzania na 20 minut do całkowitego zwilżenia gleby.
6
Jeśli paproć zaczyna tracić liście, a na pozostałych pojawiają się brązowe plamy, może to być oznaką słabego podlewania. W tym przypadku należy ściąć całą zieleń i umieścić roślinę w ciepłym jasnym miejscu, utrzymywać umiarkowaną wilgotność gleby w doniczce. Po pewnym czasie na łodydze pojawiają się nowe liście.
7
Aby zapobiec infekcji paproci szkodników, 1-2 razy w miesiącu można spryskać liście tytoniu wodą. Do przygotowania tego środka w 100 g tytoniu kurzu zalać 2 litrami gorącej wody i pozostawić na dwa dni.
8
Jeśli masz kilka doniczek z paprociami, należy umieszczać je obok, aby parowanie z liści увлажняли wspólną przestrzeń. W tym samym czasie odległość między roślinami powinna być taka, aby mogli swobodnie rozciągnąć liście.
logo
Article Categories:
Projekt mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *