Jak podlewać герберу

Gerbera – to wieloletnie rośliny ogrodnicze, ale mimo to niektórzy hodowcy hodują ją w domu. Ona ma kwiat, kwiatostan, który przypomina rumianek, ale tylko trochę махровей. W pielęgnacji gerbera kapryśny, na wszelkie wahania temperatury lub tryb nawadniania reaguje dość ostro. Jak należy budować podlewanie roślin?

Jak podlewać герберу

Instrukcja

1
Gerbera nie lubi nadmiar lub niedobór wilgoci. Podlewanie powinno być umiarkowane. Podlewamy roślinę delikatnie, nie trafiając na sam kwiat. Pamiętaj, że to może zniszczyć go.
2
Roślina nie lubi stagnacji w glebie – to może stać się przyczyną pojawienia się chorób grzybiczych lub tzw „mączniaka”. Wychodząc z tego, podlewamy герберу tylko na tacę, doniczki. Nadmiar płynu spuścić. Niektóre kwiaciarnie leje wodę na krawędzi garnka, w tym przypadku należy uważać na stan gleby.
3
Przed podlewania dotknijcie gleby – jeśli poczujesz nawet lekko wilgotnej ziemi, to przepłukać wodą roślina nie trzeba. I odwrotnie, przy suchości gleby nawadnianie jest potrzebne.
4
Gerbera lubi wilgotne powietrze, dlatego regularnie nawilżać go. Zrób to z pomocą kompaktowanie drobny rozpylacza, ale pamiętaj, że przedostanie się wody na roślinę dopuścić nie można. W przypadku, gdy zobaczyli, że liście zaczynają usychać, polać jej.
5
Nie podlewamy герберу zimną wodą – to zniszczy jej. Optymalna temperatura wody – 20oc. Należy pamiętać, że woda powinna być rozdzielone. Różnica pomiędzy temperaturą powietrza i wody nie powinny być znaczne, w przeciwnym razie może to spowodować pogorszenie się stanu rośliny, żółknięcie liści, więdnięcie kwiatów.
6
Po przesadzeniu rośliny, należy zwiększyć podlewanie, a w stanie spoczynku – zmniejsz. W tym przypadku, jeśli zobaczysz, że gleba „zakwitła”, czyli z powodu nadmiaru wilgoci początku озеленяться, natychmiast przenieść roślinę, usuwając z systemu korzeniowego całą ziemię (za pomocą pędzelka).
7
Nie zapomnij karmić roślin, przede подкорму powinny być płynne nawozy, najbardziej gerbera potrzebuje składników odżywczych w czasie wegetacji, czyli aktywnego wzrostu. Podczas kwitnienia należy zwiększyć wprowadzenie potasu, a w stanie spoczynku – azotu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.