Jak zginać drewno

Fabrykuje różnorodne wyroby stolarskie, kreator często trzeba użyć zakrzywione części. Nie zawsze uzyskać wymagany kształt można выпиливанием, ponieważ tutaj liczy się zapewnienie wytrzymałości materiału i jego oszczędność. W takich przypadkach trzeba zginać drewno pod różnymi kątami.

Jak zginać drewno

Trzeba

  • – gorąca woda;
  • – otwartego ognia;
  • – szablon;
  • – stalowa pasek;
  • – saletra woda.

Instrukcja

1
Użyj do gięcia elementów drewnianych parowanie lub obróbkę cieplną. Jeśli wytrzymać drewno w ciągu kilku godzin pod wpływem wysokiej temperatury i wilgoci, można domagać się zmiany plastyczności materiału i zginać wzorzec pod odpowiednim kątem.
2
Starannie zebrać wzorce, które później będziesz wystawiać na zginanie. Użyj do takiej obróbki deski, przetarte wzdłuż włókien. Należy unikać używania wadliwych i свилеватые deski, a także te wzorce, które mają suczki. Jeśli korzystać z materiałów z uszkodzonymi włóknami, to przedmiot obrabiany może pękać w miejscu znalezienia wady.
3
Do pracy przygotuj pojemnik odpowiedniej wielkości i gorącą wodę; do większych części potrzebne drewniane pudełko. Małe części распарьте we wrzącej wodzie, a większe będzie umieścić w szufladzie, prowadząc do niego strumień gorącej pary za pomocą rury.
4
Jeśli oryginalny wałek wykonany jest z свежесрубленного materiału, rozgrzej ją nad otwartym ogniem lub w zamkniętym piecu. Przy tym nie wolno wysychaniem drewna i jej обугливания. Do tego wystarczająco dużo czasu do czasu obficie zwilżać drewno wodą.
5
Dokonując wstępnej obróbki części o wysokiej temperaturze lub gorącą wodą, przejdź do natychmiastowego gięcie drewna. Jeden koniec przedmiotu zabezpieczyć, a do wolnego końca dołączyć mechaniczne stres.
6
Do gięcia elementów o znacznej długości użyj szablonu. Do tego zewnętrzne części urządzenia dobrze związać razem ze stalową taśmą o grubości 2-4 mm. Zginaj nowa, razem z paskiem, aby zapobiec jej pękaniu. Zginanie wzorzec z paskiem, zabezpieczyć ją i odłóż do całkowitego wyschnięcia.
7
Istnieją specjalne techniki gięcia różnych gatunków drewna. Na przykład, bambus broń łatwo zgina się, jeśli po prostu podgrzać go nad otwartym płomieniem. Aby zgiąć arkusz sklejki, wstępnie obficie zwilżyć miejsce domniemanego zgięcia wodą i pozostawić z obu stron żelazkiem. Następnie zginaj arkusz sklejki wzdłuż zewnętrznych warstw.
Porada
Przed zginanie elementów z twardego drewna wstępnie вымочите wzorzec saletry w wodzie w ciągu dwóch-trzech godzin.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *