Jak sadzić potwór

Możliwości lądowania монстеры – kilka, od uprawy z nasion, aż do uzyskania kiełków z korzeni powietrznych. Jednak najbardziej popularnym sposobem – sadzenie roślin z uchwytem. Uzbrojony w niektórych wiedzę, można się tu bez problemu wyhodować piękne i zdrowe rośliny.

Jak sadzić potwór

Instrukcja

1
Sadzonki монстеры można uzyskać na dwa sposoby.

Odetnij czubek dorosłego монстеры z междоузлием i z trzema listkami (jeden z nich musi być w pełni вызревшим), umieścić go w wodzie i poczekaj na pojawienie się korzeni.

Odetnij dzieci монстеры, umieścić je w wodzie. Dzieci pojawiają się na łodydze dorosłej rośliny (zwykle na działce, położony blisko ziemi). Do sadzenia nadają się do dzieci, które już pojawiło się chociaż jedno междоузлие i вызрел jeden arkusz.

2
Gdy sadzonki są w wodzie i zapuścić korzenie, przygotować ziemię dla młodych roślin. Monstera lubi żyzną, luźne, ale zabezpieczającą wilgoć gleby. Wykonaj następujące mieszaniny: weź po jednej części torfu, piasku i próchnicy i trzy części humusu. Wszystko dobrze wymieszać.
3
Na dnie garnka ułożyć dobry drenaż (woda nie powinna stać w zbiorniku). Do tych celów nadaje się keramzyt, drobny żwir lub kamienie.
4
Na wierzchu warstwy drenażowej wsypać przygotowaną glebę. Lekko примните jej rękami. Zrób niewielkie wgłębienie w środku i wlać ciepłą wodą.
5
Umieścić łodygi монстеры w ziemię tak, aby междоузлие, na którym już powstały korzenie podczas pobytu cięcia w wodzie, okazało się lekko został poważnie wbudowania w grunt. Lekko примните glebę wokół pnia rośliny. Wlać.
Należy zwrócić uwagę
Sadzonki z początków powietrznych korzeni (wyglądają jak brodawki na łodydze) zakorzenione szybciej.

Porada
Możesz umieścić łodygi монстеры po cięcie z dorosłych roślin w wodę, a w mieszaninie torfu z piaskiem (w równych proporcjach), a raz w żyznej glebie. W tym przypadku roślinę należy spryskać ciepłą wodą 2 razy dziennie i pilnować, aby podłoże było cały czas wilgotne. Kiedy łodygi da pierwszy kawałek, można obrócić go w przygotowane dla stałego „miejsca zamieszkania” garnek i ograniczyć podlewanie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.