Jak wymienić łożysko w pralce „Ардо”

Firma „Ардо” dostarcza na rynek wysokiej jakości sprzęt z zainstalowanym systemem. Ale w trakcie pracy pojawiają się potrzeby przeprowadzenia drobnych prac remontowych. Wymienić łożysko w pralce „Ардо” można samodzielnie.

Jak wymienić łożysko w pralce

Trzeba

  • zestawy wkrętaków, kół zębatych, nasadek, wkrętarki, nożyce do cięcia drutu, szczypce, kleszcze, młotek gumowy.

Instrukcja

1
Z czasem łożysko ściera się i jest w ruinę. Dlatego, jeśli usłyszeli artykuł stukanie podczas pracy maszyny, pierwszą rzeczą, wymienić łożysko. W przeciwnym razie taki drobny szczegół może sparaliżować cały bęben.
2
W przypadku zderzenia urządzeniu pralki łożyska znajdują się w tylnej części zbiornika. Więc pierwszą rzeczą, zdejmij tylną ścianę samochody.
3
Opróżnić zbiornik od przewodów, przyłączy. Wyciągnij silnik, a następnie zabierz grzałki pralki i os przeciwwaga.
4
Wtedy zdejmij mankiet klapy przedniej ścianki urządzenia i uwolnij amortyzatory.
5
Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie wyciągnąć zbiornik. Delikatnie wyciągnij go z sprężyn pralki.
6
Następnie odkręcić śruby, które łączą połówki zbiornika, i podzielić go na dwie części. Wyjąć uszczelki, sprawdzić pierścień. Zdejmij blokadę i выпрессуйте łożysko.
7
Po tym strip swoje miejsce i wcisnąć nowe łożyska z powrotem. Zbierz wszystko w odwrotnej kolejności.
8
Do wymiany łożysk można rozebrać pralkę częściowo. W tym celu należy zdjąć tylną ściankę zbiornika. W niej znajdują się łożyska i simering. W niektórych konstrukcjach na tylnej ścianie zbiornika zainstalowana hamulca z mechanicznym i łożyskami. W tym przypadku najpierw odkręć hamulca, oczyścić wał bębna i zainstaluj nowy hamulca. Przy tym nie zapomnij, aby zmienić uszczelkę hamulca.
9
Przy drugim wariancie łożyska są w pokrywie zbiornika. Wybić łożyska i simering, dokonaj ich wymiany i zebrać wszystko w odwrotnej kolejności.
10
Przy wymianie łożysk w pralce „Ардо” pamiętaj ważny moment. Wał bębna ma brązowy tuleję, która służy do szczelnego połączenia węzła łożysk. To nie musi być z вмятинами lub błotem. Simering pokonuje tę tuleję i nie przepuszcza wody w łożysko. Jeśli w tym miejscu osadzaniu się płytki nazębnej, zabrudzenia lub uszkodzenia, wymiana łożyska okaże się малоэффективной. Dlatego przede wszystkim należy oczyścić piastę od nalotu najpierw szmatką, a następnie drobnym papierem ściernym. Oczyścić do połysku, im mniej będzie ostrych krawędzi, tym dłużej będzie trwać maszyna.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *