Jak prać pościel jedwab

Jedwab bielizna wygląda pięknie, jest miłe w dotyku i charakteryzuje się znakomitymi właściwościami użytkowymi – tkanina mocna, naturalna, nie powoduje alergii i podrażnienia, jest wyznacznikiem prestiżu i zamożności właścicieli.

Jak prać pościel jedwab

Trzeba

  • – proszek do prania delikatnego prania;
  • – klimatyzacja do bielizny.

Instrukcja

1
Pobierz pościel w pralkę i włącz tryb delikatnego prania – ustaw temperaturę 30oc i wyłącz opcje wcześniejszego moczenia, tłoczenia i wybielania.
2
Należy używać specjalnych środków czyszczących z przychylnym działaniu, przeznaczone do prania wyrobów z jedwabiu lub wełny.
3
W oddziale dla klimatyzacji dodaj zmiękczania, lub odżywka do włosów. Jeśli jest możliwość to dodaj jeszcze jedno płukanie, aby upewnić się, że cząsteczki detergentu nie pozostały w włóknach. Za pościel z dopiskiem „R” należy dbać szczególnie – stosować metody czyszczenia na sucho.
4
Wypierz pościel ręcznie. Wlać do miski ciepłej wody, rozpuścić w nim detergent i opuść bielizna – możesz zostawić go na kilka godzin, mocząc w ten sposób, lub przystąpić do prania natychmiast. Należy pamiętać, że trzeć jedwabną pościel szczotką nie.
5
Płukać bieliznę kilka razy, aż woda nie będzie czysta – rób to pod bieżącą wodą. Do wody do ostatniego płukania dodać ocet (jedna łyżeczka kwasu na pięć litrów wody) – to pomoże odświeżyć kolor bielizny. Następnie wyjąć pranie i położyć go na ręczniku – suchy produkt, zawinięte w tkaniny frotte i lekko przyciskając rękami.
6
Rozmieść jedwab bielizna z dala od urządzeń grzewczych i pod słońcem – rozłóż materiał rękami, ciągnie fałdy. Прогладьте bielizna, gdy jest jeszcze trochę wilgotne.
7
Jeśli bielizna jest tłuste plamy, można prać go w infuzji musztardy. Szklanka suchej musztardy uzupełnić wodą do stanu płynnego ciasta, następnie dodać do ciepłej wody i pozostawić na kilka godzin, aby skład настоялся.
8
Wyprać jedwab bielizna marynowane w infuzji bez detergentów i mydeł, przy tym zmieniać wodę z infuzją musiał trzy razy. Wcześniej rozpuścić чанную łyżkę amoniaku 10-cioma litrami wody i płukać bieliznę. Ostatnie płukanie należy wykonać w zimnej wodzie z dodatkiem octu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.