Jak sadzić ogórki

Na rzadkim ogrodzie nie rosną ogórki. Ogórki świeże i малосольные, sałatki i na utrwalanie, a może po prostu zerwać ogórek z łóżka, przeciąć na pół, присолить i natychmiast захрустеть im, mrużąc oczy z zadowolenia. Jeśli sadzić ogórki na czas i prawidłowo dbać o nich, pierwsze owoce z krzewów będzie można robić już do końca miesiąca czerwca.

Ogórek - jeden z najbardziej popularnych ogrodowych roślin.

Instrukcja

1
Ogórki bardzo delikatne rośliny, są absolutnie nie są przystosowane do przetrwania w naszej strefie klimatycznej, dlatego do ich uprawy trzeba podejść ze szczególną starannością. Sadzenie ogórków zaczyna się od doboru materiału siewnego. Nie введитесь na jasne obrazy, które są pełne liczne opakowania. Na dzisiejszym rynku nasion jakich ogórków nie spotkasz. Ale nie trać głowy, celowo szukajcie te odmiany, które dobrze znamy. Za piękny obraz mogą ukrywać się nasiona odmian, które w naszym klimacie nie będą rosnąć, odpowiednio żadnego zbiorów nie dostaniesz. Czas i pieniądze są wydający na próżno.
2
Złamcie domu zakupione opakowania, posortuj nasiona ręcznie. Puste, przerażone i pomarszczone nasiona nie warto nawet próbować sadzić, i tak nic dobrego z nich nie wyrośnie. Moczyć gazę, zawinąć w niej zdrowe nasiona, położyć na talerzyk z wodą i postawić w ciepłe miejsce na dobę-dwoje. Sami tymczasem napełnić doniczki ziemią.
3
Podłoże dla sadzonek warto zacząć przygotowywać z wyprzedzeniem, na kilka tygodni przed sadzenia, a jeszcze lepiej z jesieni. Każdy ogrodnik ma swoje przepisane im tajemnice, ale zwykła gleba dla ogórków powinna w sobie zawierać równo ogród ziemi i kompostu. Огуречные korzenie bardzo łatwo zerwać, więc lepiej wypełniać ziemią torfowe doniczki, z którymi sadzonki będzie można przenieść na ściółki.
4
Zrób w każdym garnku na dwa zagłębienia palcem w pewnej odległości od siebie, zanurzyć się w nich na огуречному семечку, posypać ziemią i wlać słabym roztworem nadmanganianu potasu. Ogórki – светолюбивые rośliny, więc trzymaj sadzonki w dobrze освещаемом pomieszczeniu, w temperaturze około 18-20 stopni.
5
Dosłownie przez 3-4 dni pojawią się pierwsze siewki. Bez niepotrzebnej litości отбракуйте zbyt brudny rośliny. Podlewać sadzonki należy przez dzień, do wody można dodać specjalne nawozów i nawożenia. Przez 25-30 dni, można już sadzić ogórki w otwartym terenie.
Porada
Foliowa szklarnia pomoże chronić młode rośliny od wiosennych przymrozków.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.