Jak zasadzić ogród

Dawno już minęły czasy, kiedy w sklepach ogrodniczych firmy zostały przyjęte jednolite schematy nasadzeń. Dziś ogrodnikowi-miłośnik dostępna pełna pole do popisu dla kreatywności. W składce indywidualność i stylowy design.

Jak zasadzić ogród

Trzeba

  • Plan nasadzeń, sadzonki, sprzęt ogrodniczy, nawozy.

Instrukcja

1
Analiza twojej działki
Po pierwsze, określ terenu. Do ogrodu najlepiej pasują dobrze oświetlone południowo-wschodnie i południowo-zachodnie stoki o nachyleniu nie więcej niż 8°. Gorzej, jeśli ogród znajduje się w dolnej części stoku, tak jak gleby występuje często zimne i cierpią z powodu nadmiaru wody. Po drugie, określić rodzaj gleby – ich strukturę i kwasowość. Dla ogrodnictwa nadają się najlepiej gliniastą i glebie piaszczystej z neutralną reakcją.Po trzecie, zapytać, jak głęboko zalegają na swojej działce wód gruntowych. Jabłka i gruszki nie może tolerować wód gruntowych, położonych bliżej dwóch metrów do powierzchni gleby. Śliwki i wiśnie można sadzić przy głębokości wód gruntowych nie bliżej półtora metrów.
2
Stwórz plan nasadzeń
Weź zdjęcia papieru w kratkę i zaznacz na nim już istniejące obiekty: dom, drzewa, trawniki. Zwykle plan działki robią w skali 1:50 lub 1:100. Różne kolory lub kształty zaznacz zaplanowane lądowania. Ogrodowe kultury dobierane są w zależności od potrzeb rodziny. Pamiętaj jednak, że
drzewa zaleca się sadzić w odległości co najmniej 3 m od sąsiedniej działki, krzewy – nie mniej niż 1 m.
3
Dobieramy sąsiadów poprawnie
Niektóre rośliny dobrze rosną w pobliżu: na przykład, wiciokrzew dobrze dogaduje się z czarnej смородиной, a agrest – z czerwonym. A to czarne i czerwone porzeczki umieszczać w pobliżu nie jest zalecane. U malin daleko, wyrastają korzenie, więc lepiej nie sadzić obok z innymi kulturami – zaczyna ich prześladować. Nie należy umieszczać maliny obok dzikich truskawek, ziemniakami, pomidorami.
4
Sadzenie drzew owocowych
W środku Rosji najlepszy czas do sadzenia drzew owocowych – wczesna wiosna. Prace należy zakończyć do pękania pąków. Jednak karty doły lepiej przygotować wcześniej – pod koniec września. Dla jabłoni i grusz są niezbędne doły 80×80 cm głębokość 60 cm W копке wyjętą glebę należy wzbogacić mieszanki nawozów: dodaj 300 g superfosfatu i 150 g potasowego nawozy, dodać próchnicy i jesion. Przed posadzeniem należy sprawdzić, czy drzewko, usuń uszkodzone korzenie. Aby gleba lepiej przylegania do korzeni siewek, zanurzyć go w zacieru z trzech części wierzchniej warstwy gleby, w jednej części kompostu i wody. Po zakończeniu lądowania, wzdłuż granicy byłej doły wsypać ziemisty wałek i wlać do dołka wodą (20-30 l na drzewko).
5
Sadzenie upraw owoców pestkowych
Najbardziej znane косточковые kultury, uprawiane w Rosji – wiśnia, śliwka, na południu występują czereśnia, brzoskwinia i morela. Podobnie jak drzewa owocowe, są sadzone wiosną, w możliwie wczesnym etapie. Sadzonki śliwki sadzone w odległości około 3 m od siebie. Wiśnia przenosi ponad уплотненную lądowania. Należy pamiętać, że aby azotowe nawozy i wapno w osadzenia pit nie można, tak jak korzenie sadzonek mogą „spalić”. Wszystkie косточковые kultury bardzo wymagające ciepła i światła.
6
Sadzenie krzewów jagodowych
Porzeczki, agrest i maliny można sadzić wiosną i jesienią. Jednak w literaturze na temat ogrodnictwa często spotyka się opinię, że jesienne sadzenie jest korzystne. Poluzować gleby na głębokość 45-50 cm i wnoszą tradycyjne nawozy (superfosfat, siarczan potasu). Należy pamiętać, że porzeczki najlepiej sadzić ukośnie – tak będzie lepiej krzew. Maliny można wykorzystać jako „żywopłoty”, wypuściwszy ją wzdłuż odcinka.
Należy zwrócić uwagę
Niepożądane umieścić drzewko w miejscu, gdzie dawniej rosła ta sama kultura. Po jabłonie i gruszki można wsadzić moreli i śliwki. Drzewa owocowe mogą rosnąć na miejscu выкорчеванных pestkowych kultur.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.