Jak rozwijać lwia paszcza

Lwia paszcza – wspaniała roślina ozdobna. Także to ma inną nazwę – антирринум. Jest mało wymagająca w pielęgnacji i zachwyca różnorodnością kolorów.

Jak rozwijać lwia paszcza

Trzeba

  • – nasiona;
  • – gleba;
  • – pojemnik do sadzenia;
  • – nawozy;
  • – woda.

Instrukcja

1
Do sadzenia nasion przygotować specjalną gleby. Do tego w gotowy substrat (2 części) dodaj popiołu drzewnego (1 część) i próchnicy (1 część).
2
Pojemnik do sadzenia nasion weź nie głębokie. Do tego celu doskonale nadają się plastikowe butelki, przekrojoną wzdłuż.
3
Wysiew nasion należy wykonywać pod koniec lutego. W ten sposób, już w maju roślina zakwitnie. Nasiona засаживайте nie głęboko, lekko присыпая ich ziemią. Po tym obficie polać gleby. Naczynie przykryć folią lub szkłem (do tworzenia wilgotnego mikroklimatu).
4
Zapewnia optymalny zakres temperatur dla dobrego kiełkowania kiełków – 15-20 stopni. Już na 17-20 dzień pojawią się u ciebie dobre pędy. Po pojawieniu się pierwszych liści folię (szkło) zdjąć. Roślina подкормите roztworem azotanu wapnia w proporcjach podanych na opakowaniu.
5
Po pojawieniu się 3-4 liści pędy przenosić w oddzielne zbiorniki, usuwając słabe pędy. Temperaturę zmniejszyć do 13-16 stopni.
6
Окрепшие kiełki, po tym jak przeminą ostatnie przymrozki, posadzone w otwartym terenie. Przy tym należy przestrzegać zalecane podczas lądowania odległość między sąsiednimi roślin – 20-30 cm Działka do sadzenia lwiej wybieraj dobrze oświetlone. Glebę należy przygotować суглинистую воздухопроницаемую. Przed sadzeniem dobrze удобрите ją i kopać na głębokość co najmniej 20 cm.
7
Nie zapomnij o systematyczne podlewanie roślin. Nie należy wlewać gleby. Również roślina 3-4 razy w sezonie подкормите nawozy.
8
Lwia paszcza bardzo często narażone na choroby czarnej nóżki. W celu ochrony rośliny dwa razy w sezonie traktować go specjalnym składem. Do tego świetnie nadaje się preparat „Hom”. Na 1 litr wody rozpuścić 1 łyżeczkę środki. Danych roztworem spryskać roślinę.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.