Jak pozbyć się pleśni w kwiecie

Pleśń w doniczkach mogą pojawiać się z różnych powodów, począwszy od nadmiernego podlewania i do przesiadką dziewczyna w zainfekowany zarodnikami pleśni grunt. Jeśli nie podjąć działań, rozprzestrzenianie się pleśni może prowadzić do śmierci dziewczyna.

Jak pozbyć się pleśni w kwiecie

Trzeba

  • – garnek;
  • – grunt;
  • – keramzyt.

Instrukcja

1
Najprostszym sposobem, aby zniszczyć formy w kwiecie to zmienić cały podkład. W tym przypadku roślina delikatnie wyjąć z garnka, korzenie zwalniają z resztek gleby i rzucają słabym roztworem nadmanganianu potasu. Stary podkład można użyć tylko w przypadku, jeśli прокалить go w piekarniku w wysokiej temperaturze. To uwolni ziemię od nadmiaru wilgoci i niszczy zarodniki pleśni. Jako профилактирующего środki w nerkę dodaje węgiel.
2
Zanim wleje podłoże w doniczce, ostatnio również należy wytrzymać w piekarniku lub zalać wrzącą wodą. Jest to możliwe tylko z garnkami ceramicznymi, jeśli pleśń pojawiła się w kwiatach rosnących w plastiku, to zagwarantować brak zarodników grzybów w najniższej zbiorników niemożliwe.
3
Aby pleśń na kwiatach nie pojawiały się w przyszłości, zrób wysokiej jakości drenaż. Do tego wsypać na dno nie mniej niż 1,5-2 cm keramzytu, a na nim ułożyć podkład i укореняйте roślin.
4
Górną część doniczki można zasypać warstwą piasku lub keramzytu, na nich pleśń tworzy się znacznie rzadziej. W przypadku, gdy formy nadal pojawia się, wystarczy tylko przepłukać i прокалить keramzyt lub wymienić piasek.
5
Znacznie łatwiej zapobiec powstawaniu pleśni, niż z nią walczyć. Dlatego zasada прокаливать nowo nabyty lub zebrane w lesie podłoża, w którym planowane jest przesadzać rośliny. To pozwoli uniknąć zakażenia gleby zarodnikami pleśni.
Należy zwrócić uwagę
Ważny jest odpowiedni podlewanie rośliny: jeśli w pomieszczeniu jest zbyt wilgotno, to nadmiar wody może powodować powstawanie pleśni. Kiedy pojawił się, można ograniczyć się zmianą górnej części gruntu.

Porada
Jeśli pleśń na kwiatach powoduje ich więdnięcie, to potrzebna jest dodatkowa obróbka gleby roztworem фундазола. Na dwa litry wody bierze się 4 g substancji.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *