Jak zregenerować skórę po peelingu

Peelingi są różne głębokości oddziaływania na tkanki, a każdy z nich stanowi uszkodzenie skóry. Skóra po peelingu czerwona, łuszczy się i może trochę puchnąć. Po zabiegu należy dokładnie przestrzegać wszystkich zaleceń kosmetyczki.

Jak zregenerować skórę po peelingu

Instrukcja

1
Zapewnia skórze odpowiednią wilgotność. Wieczorem po zabiegu zaleca się nie myć, ponieważ skóra może być pokryta cienką warstwą naturalnych składników leku. Umyć można będzie tylko rano, za pomocą miękki żel lub mydło. Nie zapomnij od razu nałożyć na skórę krem. Jeśli jest mocno uszkodzona, to przemyć przegotowaną wodą z dodatkiem niewielkiej ilości soku z cytryny. Nie należy pocierać skórę palcami. W ciągu dnia przemyć kilkakrotnie wodą termalną.
2
W pierwszych dniach po zabiegu ważne jest, aby zapewnić sprzyjające warunki do usuwania obrzęków – wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, poprawę krążenia krwi, spędzić przeciwzapalne imprezy. Najlepiej w tym okresie stosować żele na bazie roślin, składający się z ekstraktu z zielonej herbaty, nagietka, lukrecji, rozmarynu, głogu, lipy, bławatka, itp. Kwasy olejowe elementy ostrzegają pojawienie się świądu i uczucia ciągnięcia tkanek.
3
Staraj się po raz kolejny nie męczy mięśnie twarzy, ponieważ skóra po peelingu jest mocno odwodniona i może łatwo pęknąć. Jedz протертую jeść i pić płyn przez słomkę.
4
Nie należy usuwać отслаивающуюся skórę. Jeśli strzępy przeszkadza ci to delikatnie przyciąć ich маникюрными nożyczkami, ale nie срывайте.
5
Chroń skórę przed słońcem – nawet jeśli robisz peeling w okresie jesienno-zimowym, kiedy aktywność promieni słonecznych niewielka, należy chronić zaktualizowaną skórę krem na dzień z wysokim stopniu ochrony.
6
Unikaj traumatycznych oddziaływań w постпилинговый okresie – nie rób zabiegi fizjoterapii, czyszczenie, nie używaj скрабами. Jeśli na twarzy pojawiły się ślady opryszczki, to należy przyjmować leki przeciwwirusowe do środka i nie używaj maści miejscowo.
7
Nakładać na skórę kremy i żele zawierające kwas hialuronowy, дексапантенол, aloes i inne składniki, które mogą złagodzić i przywrócić strukturę tkanek. Nawilżające składniki podane są jonami sodu i wapnia, aminokwasy, mocznik. Kiedy pojawia się suchość i стянутость, skóra zaczyna się łuszczyć, należy zacząć używać kremów z masłem shea, fosfolipidy, retinol i antyoksydanty – takie składy mają rewitalizującym i regenerującym działaniem.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *