Jak znaleźć pracę na statku

Praca na dużym statku oznacza nie tylko zarabianie pieniędzy, ale i możliwość podróżować na koszt pracodawcy. Jakie dokumenty należy złożyć i co trzeba wiedzieć, aby dostać się na statek?

Jak znaleźć pracę na statku

Instrukcja

1
Jeśli nie masz dyplomu inżyniera transportu morskiego — nie martw się. Przy dużej potrzeby nadal można znaleźć sobie pracę w dużych firmach żeglugowych. Wielkie turystyczne wkładki rocznie zyskują liczny personel do obsługi turystów podczas rejsów.
2
Najpierw zdecyduj z taka firmą. Przejrzyj strony internetowe i wybierz dla siebie odpowiednią. Mogą to być zarówno rosyjskie, jak i zagraniczne firmy. Na ich stronie opublikowane są wszystkie warunki odbioru. Wypełnij formularz i oczekuj odpowiedzi.
3
Nie siedź z założonymi rękami. Na razie nie ma odpowiedzi, aktywnie dokręcać znajomość języka obcego. Głównym jest oczywiście angielski, ale masz duży plus, jeśli będziesz posiadać jeden lub dwa.
4
Również dobrym bonusem na swoją korzyść będzie dyplom żeglarskiego szkoły. Jeśli się uczyć uważasz, że to strata czasu, spróbuj kupić gotowe skórki. Czasem to przechodzi.
5
Szukaj nie tylko w rejs firmom, zobacz także te firmy, które zatrudniają do samochodów statku. Dziewczyny biorą w nich kucharzy, lekarzy. Ale tu, oczywiście, bez specjalnego dyplomu nie może się obejść. Poza tym, musisz mieć dobrą wiedzę w tej specjalności, w tym przynajmniej minimalne doświadczenie w pracy.
6
Najprostszym sposobem jest złożyć wniosek w wyspecjalizowana agencja pośrednictwa pracy. Firmy, które zajmują się rekrutacją pracowników na transport morski, nazywane крюинги.
7
Po tym jak agencja ознакомилось z twoim zgłoszeniem, zapraszam do siebie. Tam являйтесь ze wszystkimi wymaganymi dokumentami. Nie zapomnij referencje od poprzedniego pracodawcy. Dla zagranicznych firm należy ją przetłumaczyć na język angielski. Na zalecenia musi stać podpis i pieczęć.
8
Крюинговое agencja przeprowadzi z tobą specjalne szkolenia, aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Trwają one około dwa tygodnie. Mogą także zorganizować płatne kursy. Po tym rozpocznie się pierwszy etap rozmowy kwalifikacyjnej. Odbywa się ono w języku angielskim. Należy jasno odpowiadać na postawione pytania. Mogą one dotyczyć zarówno pogoda, jak i bardziej skomplikowanych życiowych tematów. Głównym zadaniem egzaminatorów jest dowiedzieć się od was prawdziwe przyczyny pragnienia dostać się na statek. Boją się, że można zatrzymać się w jednej z zagranicznych krajów. Dlatego z góry zastanów się, do czego szukacie taką pracę.
9
Powiedz, że lubisz podróżować, że bardzo lubię gotować wykwintne dania, które będą składane w organizacji wycieczek, co chcesz zarobić trochę pieniędzy na studia. Na potwierdzenie swoich słów proszę o dowody, że nie zamierzają opuszczać swój kraj na stałe. Kolejnym etapem będzie komputerowy test na znajomość języka angielskiego, a następnie psychologiczny. I na zakończenie — rozmowa z bezpośrednim pracodawcą.
10
Jeśli wszystko przebiega pomyślnie, przygotujcie się o wizę, zapraszam niezależne badania lekarskie i zbierać walizki.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *